מצעד לזכר הכבאים והשוטרים שנספו באסון התאומים

  הקשר בין ראשון לציון לניו יורק  מצעד לזכר הכבאים והשוטרים שנספו באסון התאומים  

תחנת כיבוי האש בעיר ועיריית ראשון לציון יקיימו מצעד לזכר למעלה מ-400 שוטרים וכבאים שנספו באסון *

15 רכבי כיבוי יחצו את מרכז העיר * בין הכבאים, יהיה גם צחי לוי, שאחיו שלחם ככבאי באסון, נפטר בתחילת השנה לאחר שנחשף לרעלים באירוע

ב-11 לספטמבר 2001, היה דני לוי ז"ל על גג בניין במנהטן במסגרת עבודתו כמהנדס מזגנים וקירור. בין לבין הוא התנדב במשך שנים בתחנת כיבוי האש בלונד איילנד, ואפילו הגיע לדרגת קפטן, והכל בהתנדבות. מהבניין שבו עבד הוא ראה עשן מיתמר ממגדלי התאומים והחליט לקפל את הציוד, לחזור למשרד ומשם לנסוע לתחנת הכיבוי, בדרך הוא כבר קיבל הודעה שעליו להתייצב בתחנה. במהלך השבועיים הבאים, הוא סרק עם כל כבאי האזור, אחר ניצולים בגראונד זירו. חודשיים אחרי האירוע, חש דני לא טוב ועבר סדרת בדיקות מהן עלה כי לאור החשיפה לרעלים באירוע, המערכת החיסונית שלו נפגעה ובמשך שנים המוגבלות שלו הפכה לקשה. בינואר השנה, הוא נפטר והוכר על ידי ממשלת ארה"ב ככבאי שנפגע בשעת פעולה באסון התאומים.

ביום רביעי השבוע (11.9.13), 12 שנים לציון האסון, יקיימו תחנת הכיבוי האזורית בעיר ועיריית ראשון לציון, טקס הצדעה לזכר למעלה מ-400 הכבאים והשוטרים שנספו באסון, בתחנת הכיבוי האזורית בראשון לציון, בסופו יורד הדגל לחצי התורן. אחד מהכבאים הוותיקים בתחנה שבוודאי יתרגש מהמעמד, הוא צחי לוי, אחיו של דני. לאחר הטקס, שיתקיים בהשתתפות נציגי שגרירות ארה"ב, יחל מצעד של 15 כבאיות לאורך רחוב ז'בוטינסקי ובהמשך לכיוון רחוב רוטשילד. על הכבאיות יונפו דגלי ישראל וארצות הברית.

"הטקס מבטא את עומק הכאב שחוו אנשי הכבאות ולוחמי האש בארה"ב באסון הזה" מספר צחי " זה לא רק למען הנצחת זכרו של אחי, אלא כהזדהות עם הכאב העצום, כי אנחנו חולקים בסופו של יום את אותו אויב שגורם ללא מעט טרגדיות בעולם".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

9 בספטמבר 2013