מבצע הקש בדלת יוצא לדרך ביום ראשון

מבצע הקש בדלת יוצא לדרך ביום ראשון
כ-3000 תלמידים יתרימו בעיר במסגרת מבצע "הקש בדלת"

כבכל שנה, יצאו תלמידי בתי הספר העל יסודי ויבקשו מהתושבים לפתוח את ליבם וכיסם * במהלך השנה האחרונה נערכו כנסים להעלאת המודעות וכן פעלו קבוצות תמיכה לחולים * וגם- ספר של חולה סרטן שנפטר הושק על ידי בתו וכל ההכנסות נתרמו לאגודה

ביום ראשון הקרוב ידפקו על דלתות תושבי העיר כ-3000 תלמידים מבתי הספר העל יסודיים ויבקשו לפתוח את הלב ואת הכיס. מבצע "הקש בדלת" השנתי של האגודה למלחמה בסרטן הוא מאפשר לאגודה להמשיך ולסייע לחולים במאבקם נגד המחלה שכן האגודה אינה נתמכת על ידי אף גוף ממשלתי והיא מתקיימת רק מתרומות הציבור. הסניף המקומי בראשון לציון בראשות רות אברמוביץ' נחשב לפעיל מאוד ומקיים במהלך כל השנה כנסים, קבוצות תמיכה ופעילויות נוספות בקהילה. כך למשל מקיים הסניף המקומי כנסים להעלאת המודעות לנושא, כמו כן הוצבו דוכני הסברה בקניונים.

כמו כן, השנה נרתמו שני מועדוני קשישים וסרגו כובעים לחולי סרטן. 80 כובעים חולקו אחת לשבוע לחולים במחלקת אשפוז יום בבית החולים אסף הרופא. פעילות זו צפויה להמשיך גם השנה. לצד פעילויות אלו התקיים אירוע מרגש ויוצא דופן, כאשר בתו של חולה סרטן השיקה את הספר שאביה כתב ולא הספיק להוציא לאור. אירוע ההשקה התקיים בסיוע הסניף המקומי וכל הכנסותיו הועברו לטובת האגודה למלחמה בסרטן. במהלך ערב ההשקה שהתקיים באחוזת ראשונים התקיימה הרצאה למודעות סרטן השד. את ההרצאה העבירה אחות עובדת סוציאלית המטפלת בחולות סרטן השד.

יו"ר הסניף בראשון לציון, רות אברמוביץ' הוסיפה: "אני קוראת לתושבים להרים את תרומתם לאגודה למלחמה בסרטן ולעזור במיגור המחלה הארורה הזו. תרומות אלו מסייעות במחקרים, רכישת מיכשור לבתי חולים, עזרה לילדים חולים המאושפזים ואינם יכולים לבקר בבית הספר, ברכישת מיחשוב והיד עוד נטויה. אני מודה לעיריית ראשון לציון  על שיתוף הפעולה ולתושבי העיר על תרומתם ועזרתם.

לתרומות ניתן לפנות לסניף האגודה בטלפון: 03-9565506

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

21 באוקטובר 2014