נאים השכנים

שני בניינים צמודים בקרל נטר עברו מתיחת פנים במסגרת תוכנית שיפוץ החזיתות שמקדמת עיריית ראשון לציון * 48 דיירים חדשים הצטרפו לאלפי דיירים ברחבי העיר ששיפרו את איכות חייהם וגם העלו את ערך דירותיהם

מרכז העיר בראשון לציון תופס לאט לאט חזות חדשה וצבעונית. תוכנית שיפוץ החזיתות שמובילה העירייה בארבע השנים האחרונות הגיעה למעל מאה בניינים בעיר וכבר עתה אפשר לראות בניינים צמודים שעברו את תהליך מתיחת הפנים ונצבעו בצבעים חיים ולא שגרתיים. הבניינים הצמודים בקרל נטר 12 ו-14 נצבעו בתכלת ואפרסק בהתאמה.

בשני הבניינים ארבע קומות ובהם 48 דיירים שנכנסו לתוכנית שמקדמת העירייה במסגרתה  כל דייר המתגורר בבניין ותיק במרכז העיר זכאי להלוואה בסך 30 אלף שקלים למשך עשר שנים למימון מלא של חלקו בשיפוץ, העירייה מצידה סופגת את כל עלויות הריבית וההצמדה. עבור הדייר מדובר בתשלום חודשי קבוע של עד 250 שקלים לחודש.  בכל אחד מהבניינים בקרל נטר הושקעו מיליון וחצי שקלים על שיפוץ כניסה ולובי, החלפת מסתורי כביסה, יישור מזגנים וכמובן צביעת המעטפת החיצונית. כמו כן אריחי הבניין קולפו והוחלפו בחדשים, פס קונטור לבן שמעטר את מסגרות הבניין ובקרל נטר 14 אף בחרו דוגמה פרחונית וססגונית לאריחים. יש לציין כי במרכז העיר ישנם בניינים שאינם מתאימים לתמ"א 38 ולכן תוכנית שיפוץ החזיתות מסייעת להם הן לטפל בליקויי בלאי, לשנות את פני הבניין וכן להעלות את ערך דירותיהם. על פי הערכת שמאי, לאחר השיפוץ קופץ שווי ערך הבניין ב-7% עד 15%.

עם כניסתו של ראש העירייה, דב צור, לתפקיד, הוא הנחה לקדם את התוכנית ומאז ניתנו הלוואות בגובה של כ-30 מיליון שקלים כאשר כמאה בניינים כבר שופצו, מתוכם מעל ל-50 בצבעים לא שגרתיים. את הדיירים ליוו האגודה לתרבות הדיור בראשות צביקה ברקוביץ' ומשרד ריגלר אדריכלים.

תוכנית שיפוץ חזיתות הינה חלק ממתווה התחדשות עירונית, הכולל בין היתר את פרויקט "שפת רחוב", במסגרתו עשרות רחובות במרכז בעיר עוברים מתיחת פנים מקיפה הכוללת בין היתר שדרוג מערכת התאורה, ריבוד כביש, ריצוף מדרכות, הצבת מתקני ריהוט רחוב, הוספת חניות ועוד.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, הוסיף: "מעודד לגלות את הביקוש האדיר של תושבי העיר לקחת חלק בתוכנית שממנה כולם יוצאים נשכרים. יש לנו חזון להפיח רוח חדשה בשכונות הוותיקות ואנו נמשיך להעמיד לרשות התושבים הלוואות בתנאים נוחים לשיפוץ חזיתות הבתים".

 

 

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

26 באפריל 2015