ניידת עבירות חנייה חמורות החלה לפעול

קטין נתפס רוכש  אלכוהול מקטין

קטין מקטין פטור?  נער בן 17 נעצר בליל שבת כשהוא מוכר על פי חשד המשטרה בקבוק אלכוהול לנער אחר. מעצרו של החשוד התאפשר בזכות מידע מודעיני ותצפית שביצעו צוות נוער הכולל פקח מהחברה לביטחון וסדר ציבורי ושוטר.  חוק האלכוהול קובע כי חל איסור למכור בשעות הלילה משקאות אלכוהוליים. עוד קבוע החוק כי חל איסור למכור משקה אלכוהולי לבני נוער מתחת לגיל 18. בליל שבת האחרון, הגיע מידע מודיעיני על כך שבפיצוצייה במרכז העיר מתקיימת מכירה אסורה של אלכוהול גם בשעות הלילה. הצוות הגיע למקום והחל לבצע תצפית על הפיצוצייה.

בסביבות השעה 23:00 נכנס קטין לפיצוצייה ולאחר כמה דקות יוצא עם שקית. צוות הנוער ניגש לקטין, ביקש ממנו תעודת זהות לפיה הוא בן 16 וחצי, בשקית שברשותו נמצאו בירות. הצוות יצר קשר עם הוריו של הקטין ולאחר מספר שאלות, נכנס הצוות לפיצוצייה, אלא שאז התברר שהמוכר בעצמו קטין בן 17 שהכחיש כל קשר למכירת האלכוהול לקטין. בעל העסק עוכב לחקירה וכעת ממתין לשימוע במשטרה.

באירוע אחר שבו מעורבים קטינים, סייר צוות נוער בשדרות נים. באזור החקלאי במקום, זיהה פקח החברה לבטחון ושוטר שהיה עמו, מספר דמויות מתגודדות. מבדיקה שקיים הצוות התברר כי שלושה מהם קטינים וחלקם מוכרים מעבירות הסמים והרכוש. ברשותם נמצאו סמי פיצוציות, באנגים ואלכוהול. הצוות יצר קשר עם הוריהם של הקטינים והבגירים הועברו להמשך חקירה.

ניידת עבירות חנייה חמורות החלה לפעול בעיר

נהגים שימו לב. בתום שבועיים של נסיעת מבחן, החלה הניידת המיוחדת שתטפל בעבירות חנייה חמורות, לרשום דו"חות לבעלי רכבים שחנו שלא כחוק בצירים ראשיים. הניידת מצוידת בשלוש מצלמות מיוחדות שמותקנות בפנים הרכב המצלמות באופן רציף בכל משך הנסיעה. החומר מועבר ישירות למחשב הנייד שבתוך הניידת אותה יפעיל פקח ויזרים את הדו"חות על העבירות ישירות למנהלת אגף חניה וגרירה ,יוכי אילן, בשלב זה, הדו"חות כבר מודפסים וישלחו ישירות לכתובת הדואר של עברייני החנייה. למעשה, תוכלו לדעת אם צילמו אתכם בשעת המעשה רק כשתקבלו את הדו"ח בדואר. בחברה לבטחון מוסיפים כי בשנת 2013 נרשמו 167 אלף דו"חות חנייה, כאשר 40% מהם על עבירות חנייה חמורות כמו חנייה כפולה, חנייה בתחנות אוטובוס ומוניות, חסימת מעברי חצייה והעמדת הרכב בתחומי צומת ועל מדרכות. נזכיר כי הניידת תפעל בעיקר בצירים מרכזיים כמו ברחובות רוטשילד, הרצל, לישנסקי, משה דיין, סחרוב, ז'בוטינסקי, סביב קניון הזהב ורחובות נוספים. כעת מקווים בעיריית ראשון לציון שהניידת תרתיע את הנהגים בביצוע אותן עבירות.

סגן ראש העירייה, מחזיק תיק הביטחון, רז קינסטליך  "אנו רואים חשיבות עליונה בשמירה על בטיחות בדרכים ועל זרימת התנועה בעיר. כדי לאפשר זאת,  ציידנו את פקחי העירייה בטכנולוגיה המתקדמת בעולם לשמירה על הסדר הציבורי והגברת הבטיחות בכבישים בעיר".
נזכיר, כי עיריית ראשון לציון פועלת בזירות שונות על מנת ליצור מודעות הולכת וגדלה של הציבור לשמירה על החוק וליצירת סביבה מחנכת,
ולפיכך מקיימת מערך הסברה הקורא לשינוי בהתנהגות והתחשבות באחר. האכיפה נועדה למגר מקרים חמורים של בריונות בכביש.

אגף הפיקוח קורא לציבור הנהגים לשמור על הוראות החוק והסדר הציבורי ולהימנע מביצוע עבירות הקשורות לחנ

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

11 בפברואר 2014