כך מנסים המובילים להערים על הניידת המצלמת

כך מנסים המובילים להערים על הניידת המצלמת

הניידת המצלמת של החברה לבטחון מהווה אתגר עבור המובילים המגיעים מחוץ לעיר ונוהגים לעצור בצד הדרך ולחסום נתיב תחבורה.  וגם – למה תושב העיר חוסם את רחוב הרבי מלובביץ'.
אחד מתפקידי הניידת המצלמת של החברה לבטחון הוא לאפשר את המשך זרימת התנועה בצירים הראשיים בעיר. מי שמרבה להכשיל מטרה זו היא מובילים, בדרך כלל רכבים מסחריים גדולים ומשאיות הפורקים סחורה לבתי עסק בעיר ובדרך זו חונים הכי קרוב לבית העסק גם אם המשמעות היא חסימת נתיב תחבורה. כך קורה לא מעט ברחוב רוטשילד, הרצל ובאזורי התעשייה.
אלא שהניידת המצלמת טרפה עבור אותם מובילים את הקלפים, מי שנהג לחנות זמן רב ללא מפריע נאלצים להתמודד עם פקחי הניידת שאומנם כורזים להם, אך במקרים רבים, הם אינם ברכב כדי להזיזו. הניידת מצלמת את לוחית הזיהוי והדו"ח נשלח לכתובת הרשומה תחת המספר.
כדי להתמודד עם יכולות הניידת, מנסים המובילים להסתיר את מספר הרכב בדרכים שונות ויצירתיות. אחד מהמובילים נהג להסתיר את המספר באמצעות קרטון. באחת הפעמים שהוא הסתיר את המספר, ירדה פקחית מהרכב, חיפשה את הנהג וכשלא מצאה, הורידה את הקרטון והמספר נקלט. דרך יצירתית ומושקעת יש לומר, זה שלט הבנוי בדיוק למידות לוחית הזיהוי ובכתב שחור על לוחית צהובה כתוב: "פקח אני פורק סחורה".
המובילים קיוו כמובן שהניידת לא תקלוט את המספר וכך הם יוכלו להמשיך בשגרת יומם ולחנות בנתיבי תחבורה, שאגב, בחלק מהמקרים מדובר בנתיב תחבורה ציבורית. אלא שהמובילים לא לקחו דבר אחד בחשבון– הסתרת מספר זיהוי הינה עבירה פלילית ולכן מקרים אלו מועברים ישירות לטיפול משטרת ישראל. נציין כמובן כי הפקחים המאיישים את הניידת יכולים להסיר את השלט/קרטון ואז לקרוא את המספר.
סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הביטחון, רז קינסטליך, אמר: "לא נאפשר חסימת נתיבי תנועה בעיר וכל ניסיון להערים ולעקוף את החוקים יטופל במלוא החומרה. מטרת הניידת המצלמת היא לאפשר את זרימת התנועה בצירים המרכזיים, לשמור על בטיחות הולכי הרגל וזכויותיהם".
הניידת המצלמת מצוידת בשלוש מצלמות מיוחדות שמותקנות בפנים הרכב המצלמות עבירות חנייה קשות בצירים ראשיים ברחבי העיר בהתאם לשיקול דעתו של הפקח המוסמך, וככל שאכן נעברה עבירה. הניידת נכנסה לשירות על רקע עלייה בעבירות חנייה מסכנות חיים ומייצרות עומסי תנועה. כמו עלייה ברכבים בחונים בחניות נכים בעיר, חניות כפולות בצירים ראשיים, חניות בתחום תחנת אוטובוס, חניות על מדרכות ועל תחום צומת, חניות על מעברי חצייה, ובעיקר בסמיכות לבתי ספר.
התושב שחוסם את רחוב הרבי מילובביץ, לידי החברה לבטחון הגיעו דיווחים כי בימי שישי, ישנו תושב הנוהג לחסום בקביעות את רחוב הרבי מלובביץ במערב העיר. מבדיקה שנעשתה עולה כי המניע לחסימה הוא הרצון למנוע מרכבים להיכנס לאזור בשישי ושבת. לפני כניסת שבת, ביצעו פקחי החברה לבטחון תצפית במקום ותפסו על חם את התושב חוסם את הרחוב על ידי עגלות אשפה. בשלב מסוים התושב זיהה שהוא מצולם והחל במנוסה לכיוון בית הכנסת. הסרטון ופרטיו הועברו לידי משטרת ישראל להמשך טיפול.

כתב: יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 1.8.16