נזק של אלפי שקלים בפארק העברית

נזק של אלפי שקלים בפארק העברית
  אלמונים ניפצו את אותיות גן בעברית וגרמו לנזק של אלפי שקלים בפארק 

בעיריית ראשון לציון נחושים למצות את הדין עם המעורבים במעשה וכעת נעשים מאמצים לעלות על עקבותיהם באמצעות מצלמות סמוכות למקום * מצלמות נוספות יוצבו בפארק בשבועות הקרובים * במקביל - אגף פיתוח נופי יגדר את הפארק וסיורי החברה לביטחון יתוגברו

בתחילת שבוע שעבר יצאה תושבת העיר, טלי בריל, עם ילדיה לטיול בגן בעברית וחשכו עיניה- "שולחן המים" שהינה מזרקה קסומה בפארק ועליה הכיתוב 'גן בעברית' בהיפוך אותיות שמשתקף במים ואותו ניתן לקרוא, נופץ לגמרי. על פי ההערכות האגף פיתוח נופי בעיריית ראשון לציון, מדובר בנזק של אלפי שקלים. "הילדים שלי מאוד אוהבים את היפוך האותיות וכשראיתי את זה- רתחתי מזעם. גם הילדים לא הבינו למה שמישהו ירצה להרוס משהו כל כך יפה. זה היה כבר מוגזם."

בריל מספרת שמאז שנחנך הפארק, הוא מושך אליו קבוצות רבות של ילדים ובני נוער שמקימים רעש ומחבלים ברכוש הציבורי "יש פה פארק מקסים בעיניי ורוב התושבים בשכונה שמחים על הקמתו, מצד שני יש כאן חבורות נערים ונערות שצועקים ומלכלכים".

טלי מספרת כי בכל פעם שהנערים מקימים רעש, היא ושכניה פונים למוקד העירוני ומזמינים את הפיקוח, אלא שהנערים שמתפנים מהמקום עוזבים את הפארק ומחבלים בשדרות הסמוכות. לדברי בריל, בסוף השבוע הקודם, הם עקרו מהמקום פחי אשפה וזרקו אותם.

בעיריית ראשון לציון ובחברה לביטחון נחושים למצות את הדין עם המעורבים במעשה הוונדליזם הקשה, ולצורך כך יעשה שימוש במצלמות אבטחה סמוכות לפארק. בנוסף, יותקנו בשבועות הקרובים מצלמות ברחבי הפארק שיחוברו בסיבים אופטיים למוקד העירוני ויציגו שידור בזמן אמת על המתרחש בפארק.

כמו כן, על מנת להסדיר את הכניסה לפארק, הוציא האגף לפיתוח נופי הזמנה לגידור המתחם ונעילת שערי הכניסה בשעה 23:00. באגף מספרים על פגיעה בדגים בבריכת הנוי שבפארק, כאשר ילדים נכנסים לתוך המים, מאכילים את הדגים ואף תופסים ומוציאים אותם מהמים. האגף יציב השבוע שילוט ברור המבקש מהאורחים בפארק לא להאכיל את הדגים ולא להיכנס למים שכן מעשים אלו מזיקים לדגים.

בעיריית ראשון לציון שמחים על ההצלחה המסחררת של הגן שמושך אליו אלפי אנשים במהלך השבוע ובעיקר בסוף השבוע, יחד עם זאת, בעירייה קשובים לפניות רבות מצד התושבים שמציפים סוגיות שונות. ראש העירייה, דב צור, קיים פגישה עם נציגי התושבים לפני מספר שבועות, שמע את טענותיהם והציג בפניהם שורה של צעדים שהעירייה מקדמת, בין היתר תכשיר העירייה מגרש חנייה נוסף ותווסת כניסת רכבים אל מגרשי החנייה הקיימים על ידי פקחי החברה לביטחון. במקביל, כאמור, הוחלט על התקנת מצלמות אבטחה ברחבי הגן, שיפור התאורה במוקדים הנדרשים לכך ואכיפה מאסיבית של פקחי החברה לביטחון.


  

צילום: טלי בריל

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

9 בדצמבר 2013