תושב קיבל דו"ח והחליט להתנקם בתמרור

 

פקחית החברה לבטחון זיהתה תושב מבצע ונדליזם בתמרור ונמלט מהמקום *

עבודת בילוש קצרה העלתה כי אותו תושב הוציא את זעמו על התמרור שבגינו קיבל דו"ח * המעשה עלה לו ביוקר

 מה עושה תושב שקיבל דו"ח חנייה ולא מוכן להשלים עם הגזרה? מתנקם בתמרור. וכך היה השבוע כאשר במהלך משמרת צהריים, זיהתה פקחית החברה לביטחון, הילה שמעוני, אדם מבצע ונדליזם בתמרור המורה על שעות חנייה מותרות ברחוב אוסישקין בראשון לציון.

הפקחית פנתה אליו, הציגה את עצמה ושאלה אותו למעשיו, "אני לא חייב לך כלום" הפטיר האדם ונמלט מהמקום. ניידת סיור משולבת וניידת איכות הסביבה הגיעו למקום בניסיון לאתר את האדם. הפקחים איתרו אותו ברחוב סמוך אך ברגע שזיהה אותם, הוא מיהר להימלט מהמקום.

הפקחית הילה שמעוני העלתה השערה שאותו אדם הוציא את זעמו על התמרור לאחר שנרשם לחובתו דו"ח "אנשים לא סתם הולכים ברחוב ופוגעים בתמרורים. חשבתי שהוא פשוט קיבל דו"ח, התרגז והוציא את זעמו על התמרור" היא מספרת.

הפקחים החליטו למפות את הרכבים ברחוב שלהם אין תו דייר אזורי. מבין הרכבים הבודדים שסוננו, נעשתה בדיקת רישומי קנסות בסמוך לשעת העבירה והנה הפלא ופלא- אותר רכב אחד העונה לתיאור שלחובתו נרשם דו"ח בשעה האחרונה, והדו"ח- איין.

למחרת היום, הגיעו פקחי החברה לביטחון לכתובתו של האדם, וכשזה פתח את הדלת, הוא זוהה בוודאות כמבצע העבירה, האדם הכחיש שהוא זה שגרם נזק לתמרור ואמר "רק רציתי לישר אותו".

לחובתו של התושב נרשמה ברירת משפט בגובה 730 ₪. כמו כן הועברו פרטיו המלאים למוקד העירוני לצורך תביעת הביטוח וכן הוגשה נגדו תלונה במשטרה. בחברה לביטחון שיבחו את הפקחית הילה שמעוני ואמרו כי היצירתיות והדבקות במשימה הובילו להשלמתה.

מצ"ב תיאור של המפקחת הילה שמעוני על תפיסת מבצע ונדליזם בתמרור ציבורי. כל ההתנהלות שלה באירוע היא מושלמת. מראה הפעלת "ראש גדול" דבקות במשימה וירידה לפרטים הקטנים ביותר על מנת להשלים את המשימה בה דבקה.

זו לא פעם ראשונה שמתגלים מעשי ונדליזם בתמרורים. לעיתים מדובר בבני נוער שמתוך שעמום גורמים נזק לתמרורים אך לעיתים מדובר בתושבים שלא מסכימים עם הוראות התמרור. כך למשל תושב נווה חוף שביקש לחנות בסמוך לאדניות וקיבל דו"ח חנייה. התגובה שלו הייתה לעקור את התמרור ממקומו ואז לחנות במקום. לצערו של התושב, מצלמה תיעדה בכל רגע נתון את מעשיו. במקרה אחר היה לנהג משאית סידור יום קבוע, הוא היה חונה לצד תמרור האוסר על חנייה לרכב כבד ואז עוקר את התמרור. העירייה העמידה במקום תמרור נייד שתפס את הנהג על חם.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

26  במאי 2014