תוכנת מחשב חדשה תאפשר למעקב וחיסון כלבים

השירות הווטרינרי עולה ליגה: תוכנת מחשב חדשה תאפשר ללקוחות לשלם באשראי על חיסון ורישוי ולמנוע תורים מיותרים.
השימוש בתוכנה מאפשר יתרונות של דיווח מידי לעירייה על חיסון ורישוי הכלב, ומעניק סנכרון מהיר עם מאגר השבבים הארצי * כל כלב חייב להיות מוחזק ברישיון  החל מגיל שלושה חודשים ולהיות מחוסן נגד כלבת * קראו על ימי ושעות מועדי החיסון.
עיריית ראשון לציון באמצעות השירות הווטרינרי החלה לעבוד עם תוכנה חדישה בשם "דוקטורט נט". זו תוכנת ענן, עדכנית ומתאימה לצרכי התושבים בעידן האינטרנט. התוכנה מנהלת את מאגר הכלבים העירוני, מסונכרנת עם מאגר השבבים הארצי, עם המרפאות הווטרינריות הפרטיות, עם המוקד העירוני, החברה העירונית לביטחון ועם הכלבייה העירונית.
השימוש בתוכנה משלב יתרונות של דיווח מידי לעירייה על חיסון ורישוי הכלב, סנכרון מהיר עם מאגר השבבים הארצי ומאפשרת ללקוח תשלום באמצעות כרטיס אשראי על החיסון והרישוי במעמד חיסון הכלב במרפאה הווטרינרית הפרטית ובשירות הווטרינרי העירוני ברחוב לח"י 3.
אין עוד צורך לבזבז זמן מיותר בהמתנה לתור בבנק הדואר בעבור תשלום לרישיון.
כמו כן כיוון שהדיווח הינו מידי, אין עוד אי נעימויות של התעכבות בדיווח החיסון במקרה של בדיקת רישוי הכלב ע"י גורמי האכיפה בעיר.
בשירות הווטרינרי מזכירים כי כל כלב מגיל 3 חודשים צריך להיות מוחזק ברישיון של הרשות המקומית כאשר הוא מחוסן כנגד כלבת ומשובב. על חיסון הכלבת והרישוי יש לחזור כל שנה.
בשנים האחרונות היו עשרות אירועים בהם נתגלו (במיוחד באזור הצפון) מקרים של כלבים ובעלי חיים אחרים אשר נדבקו במחלת הכלבת.
מקרה הכלבת האחרון התגלה בעיר קריית שמונה בכלב צעיר שנמנעו מלחסנו. בעקבות גילוי המקרה עשרות תושבים שנחשפו לכלב נאלצו להתחסן כנגד כלבת. 
הציבור מוזמן לגשת לשירות הווטרינרי ברחוב לחי" 3 בראשון לציון ולחסן את כלביהם.
מועדי החיסון הם בימים ה'- ו' בשעות 09:00- 11:00 וביום ב' בין השעות  16:00-18:00.
במטרה לעודד את התושבים להגיע ולחסן את כלביהם, כל כלב של תושב יתקבל לחיסון כנגד כלבת בשעות הקבלה של השירות הווטרינרי (א-ה 08:30-15:30) , גם מחוץ לשעות החיסון המרוכזות.
מחוץ לשעות החיסון המקובלות מומלץ לתאם הגעה מראש בטלפון 03-9423400.

כתב: אמיר מרום, דוברות העירייה, 21.2.2016