הסדרים חדשים לנוחיות התושבים בחוף הים

חוף הים

בחברה לביטחון וסדר ציבורי בראשון לציון נחושים לפתור את מצוקת החנייה בחוף הים בסופי שבוע ובמקביל למנוע הפרעות תנועה לרחובות הסמוכים * במקביל פעילות מאסיבית של פקחי החברה ושוטרים לשפיכת אלכוהול

כמות המבקרים העצומה הפוקדת את חופי הים של ראשון לציון מובילה לא פעם לפקקי תנועה, עומסים ומצוקת חנייה בחוף הים.
רק בסוף השבוע האחרון פקדו את חופי העיר כמאה אלף מתרחצים ובעיריית ראשון לציון הוחלט על פתיחת שלושה מגרשי חנייה סמוכים, מה שמיתן מיידית את התנועה, ואכן בסוף השבוע האחרון, בשונה מהשבועות האחרונים מאז פתיחת עונת הרחצה, לא נרשמו עומסים חריגים.
פתיחת החניונים נעשתה במקביל לפעילות אכיפה של פקחי החנייה בחוף. כידוע, תושבי ראשון לציון זכאים לחנות בחינם בכחול לבן בחוף הים, אולם מכיוון שאורחים רבים מחוץ לעיר פוקדים את החופים, החניות מתמלאות ונהגים רבים חונים שלא כחוק ברחובות  הסמוכים בשכונת שער הים.
רק בסוף השבוע האחרון נרשמו 264 דו"חות בחוף הים על חנייה שלא כחוק. בחברה לביטחון מספרים כי לא פעם מדובר ברכבים החונים בחניות נכים, חוסמים דרכי גישה ומפריעים לתנועה וכן על מדרכות. בימים אלו שוקלים בחברה לביטחון לגבי יעוד מגרשי החנייה שנפתחו בסוף השבוע, כאשר העדיפות תינתן לתושבי העיר. בנוסף נשקלת האפשרות על הצבת גרר למקרים חריגים כאשר מדובר ברכב חוסם המפריע מהותית לתושבי השכונות הסמוכות והמבקרים.
בחופי הים תוגברו הסיורים של פקחי החברה לביטחון ושוטרים, כאשר אלה עושים שימוש ב- 27 המצלמות שהוצבו לאורך החופים ובמגרשי החנייה. רק בסוף השבוע האחרון נרשמו כ-130 אירועים בהם שוטרים שפכו אלכוהול של מתרחצים. כמו כן בוצעה אכיפה מול מתרחצים העושים שימוש ברמקולים ביתיים המשמשים לקריוקי. בחברה לביטחון יודעים כי שילוב של אלכוהול ומוזיקה בעוצמה גבוהה המפריעה למתרחצים אחרים, עלולה להוביל למקרי אלימות, כפי שקרה לפני כשלושה שבועות כאשר פרצה קטטה בחוף הים שבסופה נעצרו שני מתרחצים.
כמו כן, הפקחים נתנו תשומת לב מיוחדת לנושא שמירת הניקיון בחוף, וזאת כדי לאפשר למבקרים סביבה נאותה. מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, ציין כי שורת הפעולות שנעשו תוביל להפחתה ניכרת בעומסי התנועה והחנייה וכן לבילוי נעים ובטוח יותר למתרחצים.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה, 26.5.2014