נפגשים באגמים

תמונת האגם
 

בסוף השבוע הקרוב יתקיים הפנינג האגמים השנתי שיצוין הפעם בסימן זכויות בעלי חיים * בתפריט: סדנת צחוק, עבודות יצירה מחומרים ממוחזרים, מכירת מוצרי יד שנייה וכמובן סיורים לאורך האגמים * הכניסה והפעילויות חופשיות

הקיץ בפתח וכמדי שנה, תקיים עיריית ראשון לציון בשיתוף אגף הנוער והצעירים ועמותת ראשון אוהבת חיות, הפנינג הורים וילדים באגם הסופרלנד ואגמון הנקיק ביום שבת הקרוב (24.5.14) בין השעות 10:00 ל-13:00. הפעם יצוין ההפנינג בסימן זכויות בעלי חיים. בין שני האגמים במערב העיר יפעלו הסעות לטובת המשתתפים.

בתפריט ההפנינג ימצאו הילדים והוריהם שלל פעילויות כמו טיבוע ציפורים על ידי אנשי החברה להגנת הטבע. טיבוע היא פעולה בה ציפורים מסומנות בעזרת טבעת מתכת המוצמדת לרגלן. הטיבוע הוא כלי מחקרי נפוץ ביותר ומשמש לניטור ומעקב אחר אוכלוסיות ציפורים. בנוסף ימתינו לילדים סדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים בהדרכת מדצ"ים, יצירת הבית של עמי ותמי מירקות ופירות המחליפים את הממתקים בסיפור המקורי, סדנת משקאות בריאים, הפעלת תיבות אוצר, פינות סיפור, יצירה והסברה ביוזמת עמותת "ראשון אוהבת חיות", מכירת מוצרי יד שנייה, מעגל מתופפים, סדנת צחוק וכמובן סיורים לאורך האגמון עם פעילי איכות סביבה. כמובן שכל הפעילויות חופשיות ללא כל תשלום. בעירייה צופים, בהתאם לשנים עברו, כי אלפי תושבים ומטיילים נוספים ישתתפו בהפנינג שמטרתו היא לחשוף את התושבים אל הטבע העירוני הקסום ובד בבד להעלות את המודעות בנושאי בריאות, איכות הסביבה ובעלי חיים באמצעות פעילויות משותפות להורים ולילדים. לפרטים נוספים ניתן לפנות למוקד 106.

אירוע זה הינו רק אחד משרשרת פעולות בהן נוקטת העירייה לקידום תרבות הפנאי והספורט, כך למשל לפני שלושה חודשים קיימה העירייה הפנינג בריאות ואהבת הטבע בגבעת האירוסים וציינה את פריחתו של אירוס הארגמן ושלל פרחי הבר.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "יש לנו עיר יפה וסביבה טבעית מדהימה לא פחות, מי שעדיין לא חזה במראה המרהיב של האגמים קסומים במערב העיר, כדאי שיגיע. מעודד אותי כל פעם מחדש לגלות את ההשתתפות הגדולה של תושבי העיר בפעילויות קהילתיות".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

18 במאי 2014