עיריית ראשון לציון מעודדת העסקת אוכלוסיות מחולשות

מינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון מבקש להעצים את מטופלי הרווחה ולסייע להם להשתלב בשוק העבודה *  המעסיק יקבל תעודת תו חברתי * וגם- העסקים עצמם יוכלו להתנדב

מינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון מצליח בכליו לשפר את איכות חייו של תושב ומשפחתו שנקלעו לקשיים ומשברים אישיים. זו יכולה להיות אם חד הורית, מכורים נקיים, הורים בעלי צרכים מיוחדים ולמעשה כל אחד שמתקשה להתאושש מקשיי היום יום. המחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה במינהל לשילוב חברתי יוזמת פנייה לבעלי עסקים לגלות אחריות חברתית ולסייע לאותם תושבים להשתלב בעולם התעסוקה, לשקם את חייהם ולעלות על המסלול הנכון.

וכך זה יעבוד: המחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה תציע למעסיקים עובדים, מטופלי רווחה, המתאימים לסוג הפעילות של העסק. על העסק לעמוד בתנאים מסוימים כמו הבטחת זכויות עובדים והעסקה לפרק זמן מינמלי. עסקים שיעמדו בדרישות יקבלו תעודת תו חברתי למעסיקים ידידים בעיר.

במחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה מסבירים כי מעסיקים ידידים הינם מעסיקים שלצד הצלחתם העסקית, מציבים יעדים חברתיים ותורמים הלכה למעשה לקהילה בה הם פועלים. עסקים בעלי תו חברתי ייהנו מחשיפה לקהל רחב של עובדים פוטנציאלים ויעבדו עם גורמים עירוניים לטובת מציאת עובדים מתאימים עבורם. יש לציין שאיתור מקום עבודה הינו השלמת תהליך העצמת המטופל בתכניות תעסוקה והשכלה שמקדמת המחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה. נעשים מאמצים רבים בכדי להכין את העובדים הפוטנציאליים בצורה מיטבית להשתלבות בעולם התעסוקה.

מסלול נוסף ושונה מציע לעסקים עצמם להתנדב. בעלי עסקים יוכלו לתרום את ימי העבודה של עובדיהם בפעילות בתדירות שתתאים להם, אם חד פעמי, סביב חגי ישראל, או פעם בחודש. כמו כן הם יוכלו לבחור את קיום הפעילות עם אוכלוסייה שקרובה לליבם, למשל ניצולי שואה, ילדים, צרכים מיוחדים ועוד. גם עסקים אלו יקבלו תעודת תו חברתי לעסק מתנדב.

בקרוב יפורסם קול קורא עבור עסקים המעוניינים בקבלת תו חברתי. קבלת התו החברתי תותנה כאמור בעמידה בדרישות כפי שיפורסמו. מ"מ ראש העירייה, מוטי עג'מי, אמר: "זוהי  הזדמנות טובה עבור מעסיקים שמעוניינים לקחת חלק בשינוי חברתי ולהשפיע על המתרחש בעיר בצורה פעילה. אנו בעיריית ראשון לציון מבקשים לראות את העסקים תורמים לעיר ומתחברים לקהילה בעיר".

 

 יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

5 במרץ 2018