אין כניסה לגנים ציבוריים עם אופניים חשמליים

אייל מושייוב
מועצת העיר אישרה: אין כניסה לגנים הציבוריים  עם אופניים חשמליים

לקונה בחוק העזר בראשון לציון מנע מפקחי החברה לבטחון לאכוף איסור כניסת רוכבי אופניים חשמליים לגנים הציבוריים * רק לפני כחצי שנה נחבלה ילדה בת ארבע מרוכב אופניים בגן מורדי הגטאות * יוזם ההצעה, אייל מושיוב אמר: "הגנים הציבוריים צריכים להיות מתחם שמגן על הילדים מכל סכנה"

הריבוי ההולך וגדל ברוכבים העושים שימוש באופניים חשמליים הביא את מועצת העירייה לתקן לקונה שהייתה בחוק העזר "שמירת הסדר והניקיון" ולאשר איסור כניסה עם אופניים מסוג זה לגנים הציבוריים.  אומנם בחוק העזר קיים איסור כניסה לגנים ציבוריים עם אופניים, תלת אופניים ואפילו עם עגלה. אלא שרק עתה, כשהאופניים החשמליים נראים בכל פינה, עלה הצורך לציין גם איסור רכיבה על אופניים הנעים בכוח שאינו כוח רגלי. הדו"ח על כניסת אופניים לגן הציבורי עומד היום על 165 שקלים.

יוזם ההצעה הוא המשנה לראש העירייה, אייל מושיוב, המוביל את תוכנית "בטרם בעיר": "הגנים הציבוריים צריכים להיות מתחם שמגן על הילדים מכל סכנה. יש לי ילד בן תשע וכשאני יוצא איתו לפארק אני רואה ילדים שרוכבים במהירות ופראות דרך המתקנים. אנחנו כרשות צריכים להתמודד עם כל הכלים ברשותנו כדי למנוע תופעות כאלו. לאחרונה שמנו לב שיותר ויותר ילדים רוכבים על אופניים חשמליים והם בכלל לא מוזכרים בחוק העזר. תיקון החוק מעניק לנו כלים להתמודד עם התופעה". לפני כחצי שנה, נפגעה ילדה בת ארבע וחצי מאופניים בעת ששיחקה בגן מורדי הגטאות בשיכון מזרח. אחד הילדים שחצה במהירות את הגן על אופניים פגע בה והיא נחבלה בכל חלקי גופה. יש לציין כי המשנה לראש העירייה, מושיוב, הגיש הצעה נוספת שאמורה למנוע מקרים כאלו, לפיה שטחי הנדנדות ומשחקי הפעוטות יגודרו.

עיריית ראשון לציון נחשבת לאחת הערים המובילות בקידום תחום בטיחות הילדים. בהנחיית ראש העירייה, דב צור, הוחלט לבנות מאגר נתוני היפגעות ילדים המתקבלים ממינהל החינוך, המוקד העירוני וכן מבית החולים וולפסון. נתונים אלו יסייעו לעצב תוכניות בטיחות ממוקדות לצמצום מקרי היפגעות ילדים. רק ביום שלישי השבוע (20.5.14), יום הבטיחות הבינלאומי, הוזמן חבר המועצה מושיוב על ידי ארגון בטרם להציג את פעילות העירייה בפני וועדת החינוך של הכנסת. בין היתר הציג מושיוב את התמודדות העירייה עם תופעת שכחת ילדים על ידי ההורים ברכב. ההנחיה בגני הילדים היא שבמידה וילד לא מגיע לגן עד השעה 9:00, הגננת מצלצלת אל ההורים לוודא מדוע לא הגיע.

צילום באדיבות עיריית ראשון לציון

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

25 במאי 2014