עומדים על המשמר

  תושבי נחלת יהודה פנו לעירייה בבקשה להקים משמר שכונה * עשרות מתנדבים כבר רשומים והם צפויים לשתף פעולה עם פקחי החברה ולקיים סיורים ליליים בשכונה * מנכ"ל החברה לביטחון: "אנו צופים ששכונות נוספות בעיר יצטרפו בהמשך"

לאחרונה נעשתה פנייה יוצאת דופן של ועד תושבי שכונת נחלת יהודה לחברה לביטחון וסדר ציבורי, כשעל הפרק- בקשה להקים משמר שכונה. התושבים המתגוררים באזורים הוותיקים והתושבים החדשים בנחלת יהודה מבקשים לחזק את תחושת הקהילתיות והביטחון והם מוכנים להתנדב כדי לסייר בלילות בשכונה ובכך להתריע גורמים עוינים. מכיוון שמדובר ביוזמה חדשה, נעשתה בדיקה בחברה לביטחון וסדר ציבורי בראשון לציון, כיצד ניתן להקים קבוצה כזו, כיצד היא תפעל ומה תהיה מסגרת סמכותה. לאחרונה התקיימה פגישה בין נציגי החברה לביטחון לבין תושבי השכונה, במהלכה נרשמו למעלה מ-30 תושבים המוכנים לקחת חלק במשמר החדש. יש לציין כי רוב המתנדבים, התנדבו בעבר במשמר האזרחי, כך שנושא זה לא זר להם. בחברה לביטחון נענו לבקשת התושבים וכבר בחודש הקרוב צפויים להפעיל פיילוט ראשון מסוגו בעיר שבו המתנדבים יצטרפו לפקחי החברה ויקיימו סיורים ליליים בשכונה בניידת החברה לביטחון. חשוב להדגיש שתפקידו של הצוות הוא להתריע למשטרה על אירועים ואנשים חשודים בשכונה, הצוות לא אמור להתעמת עם חשודים וכו'. בשבועות הקרובים צפוי להיפגש מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, עם התושבים, ויסביר להם מה מהות תפקידם ויפרט את יחסי הגומלין עם הפקח של החברה. "אנו מברכים על רוח ההתנדבות של התושבים" מוסיף נחמני "יחד עם זאת, אנחנו לא מתכוונים להחליף את המשטרה, אלא להגביר את הנוכחות שלנו ברחובות העיר שתורמת לתחושת הביטחון. אני מניח שבעקבות הפיילוט הנוכחי, יצטרפו ועדי שכונות נוספים".

יש לציין כי התושבים בראשון לציון מפגינים מעורבות ואחריות קהילתית מרשימה במיוחד, כך למשל למעלה מ-400 הורים נוטלים חלק בשמונה סיירות הורים במסגרת שכונתית או מגזרית, בכך זוהי סיירת ההורים הגדולה ביותר בישראל, הפועלת במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות" ובהובלתה של  הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בראשון לציון.

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

4 בנובמבר 2013