עונת הנפצים בפתח

הנפצים והחזיזים שנתפסו
השבוע נתפס נער שמכר נפצים וחזיזים לילדים * בשנים עברו, בעקבות מידע מודיעיני, נתפסו נפצים בחנות בגדים ואפילו במאפייה בעיר * מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני: "אנחנו רואים שבכל שנה, הנפצים משתכללים ועוצמתיים יותר" 

חג פורים יצוין רק בעוד חודש אבל כבר עכשיו, וכמדי שנה, חוזרת לחיינו התופעה המסוכנת והמטרידה של נפצים וחזיזים. במהלך סיור יזום של המפקח אורן לוי מהחברה לבטחון נצפה אופנוע חשוד על מעבר חציה ולידו נער כבן 16 ושני ילדים בני 11.

כשהתקרב המפקח להתרחשות, התברר כי הנער מכר לילדים נפצים וחזיזים. הטיפול הועבר לידי המשטרה. מדי שנה, שותפה החברה לביטחון לפעילות יזומה של משרד התמ"ת והאגף לרישוי עסקים בביקורות בעסקיהם של המוכרים הפוטנציאלים הפועלים ברחבי העיר כמידי שנה ובכך מקטינה את ה"מלאי" בעיר. בנוסף, פקחי החברה מקיימים סיורי מנע משולבים שוטרים ברחבי העיר לפני החג ובמהלכו.

בחברה לביטחון מעריכים כי גם נערים וגם יזמים, חלקם בעלי חנויות בעיר רוכשים נפצים וחזיזים בכמויות גדולות מסוחרים בארץ ואחרים מייבאים לארץ מחו"ל. במחיר שהם מוכרים בעיר, יש רווח משתלם נוכח הסיכון שיתפסו. בשנים עברו, בעקבות מידע מודיעיני, נתפסו נפצים בחנות בגדים ואפילו במאפייה בעיר.

סגן ראש העירייה, מחזיק תיק החברה לביטחון, רז קינסטליך, אמר כי "פעולות המנע שנוקטת החברה לבטחון מצמצמת את היקף התופעה בעיר שמטרידה את שלוות התושבים ומסכנת את בני הנוער והעוברים והשבים". מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, התייחס לנושא ואמר כי מדובר בתופעה מסוכנת מאוד שיש להתייחס אליה ברצינות רבה  "אנחנו רואים שבכל שנה, הנפצים משתכללים ועוצמתיים יותר. כשאנחנו תופסים נערים עם נפצים, אנחנו מחרימים להם את הסחורה ומערבים את ההורים. אם מדובר בכמות גדולה של נפצים או שזו כבר לא פעם ראשונה שהם נתפסים, הם מועברים להמשך טיפול במשטרה".

יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

29 בינואר 2018