חדש - בית פתוח להורים ולילדים

בית פתוח להורים ולילדים

הבית נפתח בקדמת ראשון בתוך מבנה של טיפת חלב ויעניק שירותים נוספים כמו סדנאות לטיפוח קשר הורה ילד באמצעות מגע, מפגשי הורים ואפילו מתחם לפעילות מוטורית.
כולם מכירים את טיפת חלב, המקום שבו מגיעים להתייעץ ולעקוב אחר התפתחות הילד. טיפת חלב בקדמת ראשון עונה לצרכים האלו ומעתה גם לצרכים רבים נוספים. עיריית ראשון לציון בשיתוף משרד הבריאות והתוכנית הלאומית לילדים ולנוער יזמו פתיחת בית פתוח להורים וילדיהם. המקום פתוח לציבור בימים ב' בין השעות 9:00 ל-12:30 ו-ד' בין השעות 15:30-18:30 ומציע שורה של שירותים להורים, בין היתר: סדנאות להתפתחות אישית, עיסוי תינוקות וסדנאות משלימות במגוון נושאים להעשרת ידע. כמו כן נערכות הדרכות פרטניות בנושאי הורות וקבוצות שיח למפגשים קבועים בנושא הורות, זוגיות הולדת תינוק במשפחה ועוד.
המקום מזמין מאוד גם עבור הילדים, משחקי חצר ומשחקים מונחים וכן מתחם לפעילות מוטורית לפעוטות. ההורים יוכלו להתפנק בקפה ואף ארוחות בוקר משותפות.
לרשות ההורים עומדים אחיות בריאות הציבור, עובדת סוציאלית לגיל הרך, מדריכה, מרצים אורחים ומנחי סדנאות בנושאים משלימים כמו תזונה, בריאות, פיזיותרפיה ועוד.
הבית הפתוח מהווה צומת שמאפשרת תחת קורת גג אחת לקבל מענים מגוונים עבור משפחות עם ילדים בדגש על הורות ומיצוי מיטבי של הפוטנציאל הגלום בכל ילד וילד. הבית מזמין משפחות עם ילדים בגיל הרך להיות בחברת השווים להם, לקבל תמיכה וייעוץ מקצועי המהווים גשר ראשון לקשר בין הילדים להוריהם.
עובדי המקצוע בבית הפתוח זמינים לתת מענה לכל שאלה ולכל עניין. ראש העירייה, דב צור בירך על היוזמה בטקס חנוכת הבית הפתוח. סגן ראש העירייה, מוטי עג'מי, הוסיף: "זיהינו צורך של הורים רבים לקבל ייעוץ, מענה ולפעמים רק לדבר עם מישהו ולהזדהות עם מה שעובר עליו".

הבית פתוח ביום ב' בין השעות 09:00-12:30
ביום ד' בין השעות 15:30:18:30
בטיפת חלב "קדמת ראשון" רח' יואל סגל 6 ראשון לציון
טלפון להתקשרות: 03-9582445

כתב: יניב אוחנה, דוברות
27.616