פעוט משוטט לבד ברוטשילד וגם- מרדף כמו בסרטים

 "הפקחית גילתה רגישות,  אחריות ושיקול דעת נכון"

 דיווח במוקד העירוני על פעוט בן שנתיים שנמצא משוטט לבדו במדרחוב רוטשילד, הקפיץ למקום את פקחית החברה לביטחון, שירן ברוך, שאספה אליה את הפעוט, הרגיעה אותו ואף חיפשה את הוריו ברחובות הסמוכים. רק לאחר שעתיים הגיעו הוריו לתחנת המשטרה * וגם- מרדף מהסרטים ברחובות שיכון המזרח

ביום רביעי השבוע (21.5.14) בצהרי היום התקבלה פנייה במוקד העירוני מבעלת חנות ברחוב רוטשילד על פעוט כבן שנתיים שמשוטט לבדו במדרחוב רוטשילד. המוקד הקפיץ מייד את פקחית החברה לביטחון, שירן ברוך, הרכובה על קטנוע וכן ניידת משטרה. שירן הגיעה בתוך דקות לחנות שם היה הפעוט עם בעלת החנות שסיפרה כי יצאה החוצה לקול בכי. שירן דאגה לאוכל ושתייה לפעוט, שיחקה איתו והרגיעה אותו. שירן ניסתה לדובב את הפעוט בניסיון לגלות את שמו ואת שם הוריו, אולם ללא הצלחה. כמו כן, היא יצאה עם הפעוט לרחובות הסמוכים למדרחוב בתקווה לאתר את הוריו, אבל גם ניסיון זה לא צלח. ניידת משטרה אספה את שירן והפעוט לתחנה, שם ניסו לברר את זהות הילד. רק לאחר כשעתיים הגיעו הוריו. הנושא הועבר לטיפול הרווחה.

"אני מניחה שהייתי במקום הנכון ובזמן הנכון" מצטנעת שירן "הוא היה מקסים, ממש נסיך. שיחקתי איתו והרגעתי אותו עד שנסענו לתחנת המשטרה". בחברה לביטחון שיבחו את הגדלת הראש של שירן "הפקחית גילתה רגישות,  אחריות ושיקול דעת נכון" אמר מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני.

מרדף מהסרטים ברחובות שיכון המזרח

דיווח שהתקבל על שלושה חשודים בפריצה ברחוב הדובדבן בעיר הקפיץ למקום ניידת משטרה וניידת משולבת של החברה לבטחון. בהגיעם זיהו רכב מסוג סיטרואן שממהר לברוח מהזירה. הניידות דלקו אחר הרכב תוך כדי שהוא עובר צמתים באור אדום ולא עוצר לרגע. למרדף הצטרפו שתי ניידות משטרה נוספות וכן אופנוע משטרתי שחסמו כבישים כדי למנוע מהרכב הנמלט לפגוע בעוברים ושבים.

פקח החברה לביטחון, אושרי ליברמן, סיפר: "זה היה מרדף ממש כמו בסרטים. בשלב מסוים הוא ניסה להימלט מהאופנוע, אז הוא הסתובב ונסע ישר אלינו. אני והשוטר הסתכלנו לו בלבן של העיניים" כתוצאה מכך, פגע החשוד בדלת הניידת המשולבת, היכן שישב הפקח אושרי, מה שגם לפתיחת כריות האוויר ברכב. כתוצאה מהפגיעה, החשוד איבד שליטה על הרכב ונכנס הישר לגדר בית פרטי בשכונת גן נחום. החשוד הצליח לצאת מהרכב ועוד ניסה להימלט מהמקום, אולם נלכד אחרי מטרים ספורים. על פי החשד, שני חשודים שהיו עמו נמלטו רגלית בתחילת האירוע. ברכב נמצאו פריטים שעל פי החשד גנובים.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

26 במאי 2014