בתי ספר בפעילויות בנושא בטיחות בדרכים

  חודש הבטיחות בדרכים: בתי ספר נחלת יהודה ובארי קיימו  פעילויות בנושא בטיחות בדרכים

בית הספר החדש בנחלת יהודה קיים שבוע שלם שהוקדש לנושא זהירות בדרכים * בבית הספר בארי עם מתנדבי עמותת  "אור ירוק" * בבתי הספר רמז וחופית, מקדמים את פרויקט סע לשלום- לשמירה על בטחון הילדים בהגיעם לבית הספר

במסגרת חודש הבטיחות בדרכים במוסדות החינוך בעיר, הצטרפו השבוע שני בתי הספר לפעילויות בנושא. בבית הספר החדש נחלת יהודה הקדישו את כל השבוע לנושא זהירות בדרכים, כל השכבות בבית הספר לקחו חלק בפעילות שרוכזה על ידי רכזת זה"ב הילה חיים.

בבית הספר החל לפעול פרויקט "סע לשלום" שבו לוקחים חלק מתנדבים, הורי התלמידים וכמובן התלמידים עצמם. מטרת הפרויקט היא לשמור על בטחון התלמידים בהגיעם לבית הספר. ההורים מקיימים תורנות קבועה המתקיימת חצי שעה לפני תחילת הלימודים בפתח בית הספר ומסייעים לילדים לרדת בבטחה מהרכב המשפחתי ובמידת הצורך לחצות את הכביש בבטיחות. בהמשך השבוע נערכו בבית הספר שלושה ימי הרצאות של "הלוח הבטוח" לכל כיתות א' עד ג'. סך הכל השתתפו כ-300 תלמידים מעשר כיתות. הפעילות המרוכזת הסתיימה ב"יום שיא" שבו הופעלו שש תחנות ובו השתתפו תלמידי כיתות א' עד ד'.

בבית הספר בארי התקיים ביום חמישי האחרון "יום שיא" בו השתתפו תלמידי כיתות א' עד ד' (בשני סבבים) כאשר תלמידי כיתות ו' סייעו למתנדבי המועדון בהפעלת התחנות. "יום השיא" אורגן בצורה נפלאה ותוזמן ביעילות על ידי רכזת הזה"ב רנית וטורי.

במהלך הפעילויות בבתי הספר למדו הילדים על סימני הדרך והתמרורים השונים, למדו לחצות את הכביש בבטחה וקיימו פעילות משותפת עם המתנדבים.

פרויקט "סע לשלום" ממשיך להתרחב, והשבוע התקיימו פגישות בנושא עם הורי תלמידים בבתי הספר רמז וחופית במטרה להתחיל להפעיל את הפרויקט.

נזכיר עוד כי בשבועות האחרונים הוצבו בארבעה מקיפים בעיר סימולטורים מגוונים שחלקם מיועדים לכל התלמידים וחלקם לנערים ונערות שלומדים זה עתה נהיגה או שכבר הוציאו רישיון נהיגה, כמו סימולטור המדמה נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסימולטור נוסף שמאפשר לנערים לנהוג עם היסחי דעת שונים, למשל שיחה בסלולארי במהלך הנהיגה. ניסים נחמני האמון על בטיחות הדרכים בחברה לביטחון מספר כי ישנם משובים חיוביים מאוד מהנערים והנערות שהשתתפו בסימולטורים. סימולטור נוסף שכאמור מיועד לכל התלמידים, מדמה התהפכות ברכב בעת שהם חגורים בחגורת בטיחות. המטרה היא להציג בפניהם כיצד החגורה מחזיקה אותם ברכב ושומרת על חייהם במהלך התהפכות.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

18 באוקטובר 2013