סטודנטים חנכו סטודנטים לקויי למידה במסגרת פר"ח

  לראשונה בתוכנית פר"ח בעיר: סטודנטים חנכו סטודנטים לקויי למידה

עיריית ראשון לציון חילקה גם השנה, באמצעות "קרן ראשון לציון", תוספת של אלף שקלים לכ-300 סטודנטים בתוכנית פר"ח * 11 סטודנטים מצטיינים קיבלו תעודת הערכה ומלגה מוגדלת * אחד מהם, דני אברהם, מספר: "החונכות נותנת לילד ולחונך שעת סיפוק אדירה"

עיריית ראשון לציון חילקה גם השנה, באמצעות "קרן ראשון לציון" תוספת של אלף שקלים לכ-300 סטודנטים, תושבי העיר, שלקחו חלק השנה בתוכנית פר"ח. זו השנה הרביעית להענקת התוספת ובכך למעשה מסתכמת המלגה בכ-6,200 שקלים לסטודנט. הסטודנטים התנדבו ב-12  בתי ספר יסודיים, שלוש חטיבות ביניים, במועדוניות רווחה לילדי אסירים, במשפחתון חירום, במתנ"ס רמת אליהו, במרכזי הצעירים ולראשונה, גם לסטודנטים לקויי למידה במסלול האקדמי במכללה למנהל בעיר. מדובר בפיילוט ראשוני שמטרתו הייתה לסייע לתלמידים בהתאם ללקות של כל סטודנט.

בטכס שאורגן ביום שלישי בהיכל התרבות על ידי אגף הפרט ו"קרן ראשון לציון", הוענקו המלגות המשלימות וכן צוינו 11 חונכים מצטיינים שקיבלו מלגה מוגדלת של 1,500 ₪. תעודות ההצטיינות הוענקו על ידי חבר המועצה ומחזיק תיק הנוער והצעירים- דורון אוזן, מנהלת קרן ראשון לציון- אהבה לב , מנהל אגף הפרט - ניסים כהן ומנהלת פר"ח במחוז תל-אביב - רינה לויט-בוקל.

במהלך הטכס צוינה התרומה הייחודית של הסטודנטים לקידומם של ילדים עם קשיים אישיים  משפחתיים. בזכות שיתוף הפעולה הפורה בין הרשות העירונית להנהלת פר"ח לאורך כל השנה התקיימו פעילויות לחונכים ולחניכים על מנת לחזק את האמון בקשר ולתת ערך מוסף להיכרות ביניהם: נערכה מסיבת חנוכה שכללה נסיעה לחווידע בבת ים, הפעלות וכיבוד ,יציאה להצגה במכון דוידסון לחינוך מדעי ברחובות שם צפו הילדים בהצגה "הכבש השישה עשר" ולסיום השנה יצאו הילדים עם החונכים לפעילות חווייתית בלונה פארק בתל-אביב.

נציג הסטודנטים בטקס ואחד מהמצטיינים, דני אברהם שמסיים שנה ראשונה בלימודי קרימינולוגיה בבית ברל, סיפר על החיבור שלו עם החניך מכיתה ד': "פגשתי משפחה מאוד סגורה, הם עולים חדשים ומטבע הדברים הם חששו להיפתח. אבל במהלך השנה הצלחתי לבנות אמון מול הילד ומול ההורים והם נפתחו אליי ואפילו ביקשו ממני שאחנוך את שני הילדים הנוספים שלהם. אני חושב שבמהלך השנה חשבתי  מחוץ לקופסא, לא הסתכלתי על השעות שאני צריך לתת, תמיד גלשתי מעבר, כנראה שזה מהנאה וראיתי שזה ממש עוזר לילד ובני משפחתו". דני שממשיך להיות בקשר עם החניך שלו גם לאחר סיום הפרויקט, ממליץ לסטודנטים להצטרף לפר"ח "החונכות נותנת לילד ולחונך שעת סיפוק אדירה".

המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הצעירים והנוער, דורון אוזן, ייצג את העירייה בטקס ואמר: "מאות הסטודנטים שלקחו חלק השנה בפרויקט, הביאו ביטוי לעוצמה האנושית ולכן אנחנו מוקירים להם תודה". אוזן ביקש עוד לציין כי השנה נוספו שני מרכזי נוער לתוכנית פר"ח, דבר שאפשר סיוע בחינם בשיעורי בית ובגרויות לתלמידים.

  כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

23 ביוני 2014