אלפים השתתפו בפסטיבל המים במדרחוב המחודש

ילדים במדרחוב
 

דמויות מומחזות, ריקוד ילדים במים, סירות נייר, מופעי אור, סדנאות, תזמורות, הצגות לילדים, הקרנות וידיאו ארט, שירת אופרה, תערוכת צילומי ילדי העיר ועוד ועוד * מכל אלה נהינו תושבי העיר בפסטיבל המים המסורתי שמסמל יותר מכל את מורשתה של המושבה

פסטיבל "מצאנו מים" המסורתי שמקיים מוזיאון ראשון לציון מדיי שנה, משך אליו אלפי מבקרים השבוע שהשתתפו באטרקציות, סדנאות ופעילויות מגוונות לילדים, כאשר המטרה היא לחשוף אותם לאחד מהביטויים המוכרים ביותר עם מורשתה של העיר ראשון לציון- "מצאנו מים", קריאה שעלתה ממעמקי הבאר שבמרכז מדרחוב רוטשילד, חפירתה הושלמה ב-1883 עם ההגעה לעומק של 48 מטרים. לצד הבאר נבנה מגדל המים ששוחזר השנה.

במסגרת הפסטיבל שוטטו במדרחוב דמויות מומחזות שהפתיעו את הקהל, כמו זמרת אופרה הנעימה בקולה הצלול שפרצה ממרפסת ביתו של מנשה מאירוביץ, אחרון הבילו"יים. לילדים ציפו שלל סדנאות יצירה חווייתיות הנוגעות במים –  סירות נייר שהכינו הילדים בשילוב מנורת לד, אשר הושטו בתעלת המים במורד המדרחוב. בסדנת מדע ומים פרי מכון וייצמן, ערכו הילדים הכרות עם תכונות המים,  וכן נהנו ממופע חזותי ווירטואוזי ששילב תיאטרון בובות ובועות,  באולם "בית העם".

עם רדת החשיכה הוארו המבנים ההיסטוריים בטכניקה חדישה שצבעה את המבנים בצבעים ססגוניים. בבאר המושבה ההיסטורית הוצב מיצג אור קולי המספר את סיפור מציאת המים, שחרצה את גורל המושבה לחיים, המיצג ריגש את המבקרים וחיבר אותם לימי העבר.

כמו כן, נהנו הילדים מריקוד במים, מופעי אור, סדנאות מדע ומים, תזמורות, הצגות לילדים, הקרנות וידיאו ארט, תערוכת צילומי ילדי העיר ועוד.

ביום האחרון לפסטיבל ולרגל סיום האירוע, התכנסו צאצאי משפחות מוצאי המים, ובטקס חגיגי בהשתתפות בכירי עירייה, חברי כנסת ומכובדים נוספים, צוין האירוע המרגש של מציאת המים לפני 130 שנה.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

25 באוגוסט 2013