הצלחה גדולה לפסטיבל האביב של ראשון לציון

מופע רקדנים על במה
 

למעלה מ - 15,000 איש נהנו משלל ההופעות בפסטיבל האביב הבינלאומי של ראשון לציון שהתקיים בחסות בנק יהב והסתיים בסוף השבוע. הפסטיבל, שחגג השנה את שנתו ה- 15 אירח למעלה מ- 250 אמנים, תזמורות, זמרים, זמרות והרכבים בינלאומיים ומקומיים בהפקות ייחודיות ומקוריות.

לראשונה הועלתה באמפיפארק האופרה הנפלאה של ג'וזפה ורדי "ריגולטו" בניצוחו של דניאל כהן ובהשתתפות סולנים בינלאומיים וביניהם  הבריטון קרלוס אלמגוּאֶר, הטנור איוון מאגרי (זמרת הסופרן הישראלית הילה בָּג'יוֹ ואחרים ובהשתתפות מקהלת הגברים של האופרה הישראלית, התזמורת הסימפונית הישראלית, ראשון לציון – תזמורת האופרה.

 בין הפקות המקור הייחודיות אותם הציג הפסטיבל השנה היו: "טירוף בשבעים אצבעות- 7 פסנתרים" - רמי קלינשטיין, שלמה גרוניך, לאוניד פטשקה, ויקטור סטניסלבסקי, מישה זרצקל, עומרי מור וגיל שוחט. שבעה פסנתרנים שניגנו יחדיו על 7 פסנתרי כנף  בערב שכולו שיאים של התרגשות.

GAME ON"" הפקת מקור  ייחודית לפסטיבל , פרי שיתוף פעולה מסקרן של הבלט הישראלי וקבוצת מיומנה בהשראת  'פולחן האביב' של איגור סטרווינסקי. ,

קולות ניו יורק New  York  Voices -  הרכב צמרת של הג'אז האמריקאי , קאיה- גדולת זמרות פולין שהסעירה עם שירים בטעם של פעם ולהיטים בקצב בלקני, צועני, כליזמר ומוזיקה יהודית.  יסמין לוי במופע בכורה מיוחד לפסטיבל לרגל יציאת אלבומה החדש TANGO  ,  יאניס קוצירס וחברים  בהפקה מיוחדת לפסטיבל בערב  שהוקדש כולו ליצירותיו של ומווק אריס  ועוד.

את הפסטיבל הפיקה החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש ראשון לציון בניהולו של אלי פולק. מנהל הפסטיבל הוא  גיל בלט מנכ"ל היכל התרבות והייעוץ האמנותי הופקד בידיהם הנאמנות של יואב קוטנר ועידו תדמור . מפיק בפועל – שאול גור

קרדיט צלם: אבי קקון

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

26 במאי 2014