פיתוח מתחום הענן של סטודנט המכללה למנהל

 

מיזם  Spotinstאשר משנה את תחום הענן ופותח על ידי עמירם שחר,

סטודנט למדעי המחשב מהמסלול האקדמי המכללה למינהל,

גייס 600 אלף דולר וישתף פעולה עם חברת הענק אמזון

ספוטאינסט הוא מיזם ישראלי ייחודי, אשר משנה את תחום הענן ופותח על ידי עמירם שחר סטודנט למדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למינהל, כחלק מפרויקט הגמר שלו בבית הספר, בהנחיית ד"ר עמית דביר. 
מדובר על תוסף לממשק אמזון שמציע שירותי ענן במחיר נמוך ב-80% מהמחיר המוצע על ידי חברת הענק ואף מנהל את כל הסיכונים הכרוכים בו.
ספוטאינסט הישראלית, אשר מוסיפה נפח נוסף לתחום הענן העולמי,  גייסה 600 אלף דולר ויצרה שיתוף פעולה טכנולוגי עם חברת הענק אמזון. המיזם הייחודי, מובל על ידי עמירם שחר, סטודנט מבית הספר למדעי המחשב, המסלול האקדמי המכללה למינהל.
מדובר על טכנולוגיה משלימה לשירות הענן של אמזון המציעה שירות ענן משלים המאפשר רכש שרתים במחיר נמוך ב-80% מהמחיר המוצע. היום, מחשוב ענן בעולם הפך להיות חלק אינטגראלי בהתנהלות של כל עסק וכידוע אמזון היא ספקית מחשוב הענן הגדולה ביותר בעולם, בין מגוון השירותים שלה,  מציעה אמזון ללקוחותיה רכש שרתים מוזל במודל הנקרא -Spot, אך רוב הלקוחות לא ממהרים להשתמש במודל תמחור זה עקב הסיכונים הכרוכים בו.

ספוטאינסט פיתחה פלטפורמה המנהלת את רכש השרתים עבור הלקוחות ואף מנהלת עבורם את הסיכונים הכרוכים בכך.

הפלטפורמה מבצעת ניתוח סטטיסטי של מחיר השרתים באמזון בצורה דומה למחירי מניות בשוק ההון, וכך מצליחה לשערך את המחירים הטובים ביותר עבור הלקוחות הקונים שרתים דרכה. בנוסף, הפלטפורמה מאגדת מספר שירותים של אמזון בצורה נוחה מאוד בממשק המשתמש שלה, ובצורה זו תעזור ללקוחותיה לחסוך עלות שרתים גבוהה מאוד.

הענן של אמזון מאפשר ללקוחותיו להתמקד בעיקר ולא בטפל, ניתוח מאות מיליארדי שורות של מידע, המרת סירטוני וידאו ברשת, פיתוח אפליקציות מובייל ואפילו חקר כדור הארץ ומאדים תוך כדי שהתשתית עצמה והבעיות המורכבות הכרוכות בה מטופלות על ידי AWS .

"היה לי ברור שאמשיך עם הפרויקט שהתחלתי במהלך הלימודים ואקח את המיזם הזה הכי רחוק שאני יכול", אומר עמירם שחר, יזם הפרויקט.  "מדובר בשוק חדש שממשיך לצמוח בצורה מטאורית, ועלינו למצוא פתרונות יצירתיים עבור לקוחות הענן שיחסכו עבורם את עלויות המחשוב הכבדות".

"אני מברך בשמי ובשם בית הספר למדעי המחשב את עמירם שחר ואת ספוטאינסט שספגו המון טכנולוגיה הן ברמה האלגוריתמית והן ברמת המימוש וזאת לצד לימודים בפן העסקי", אומר דיקאן בית הספר למדעי המחשב, ד"ר יהודה אלמליח. "בית הספר למדעי המחשב והסביבה הלימודית הייחודית סייעה  בפיתוח הרעיון המרשים והיום אנחנו רואים את השכר לעמלינו".

 

נועה שבתאי ויצר, דוברת
המסלול האקדמי המכללה למינהל

26 בפברואר 2015