פרס חינוך ארצי למקיף ג'

 

הזינוק באחוז הזכאות לבגרות, ההישגים בבחינות מיצ"ב, התנדבות התלמידים והפעילויות בתחום החינוכי ערכי *

כל הסיבות להישג האדיר של בית הספר * מנהלת קרית החינוך, אטי אדר: "להאמין שאפשר להצליח" 

 הישג אדיר לקריית החינוך השש שנתית "העמית" – מקיף ג', שזכתה השבוע בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך. הפרס היוקרתי ביותר שבית ספר יכול לקבל. לפני ארבע שנים עבר בית הספר שינוי משמעותי כאשר לקח חלק בתהליך העירוני במעבר למסגרת לימודים שש שנתית. מנהלת בית הספר, אטי אדר, שהייתה זו השנה הראשונה שלה בניהול בית הספר הובילה את התהליך בבית הספר ולצידה נבחרה רויטל הירשפלד לניהול חטיבת הביניים.

בארבע השנים האחרונות זינק אחוז הזכאות בבית הספר בכעשרים אחוזים (!). במקביל ציינו במשרד החינוך את ההישגים הלימודיים המצוינים בבחינות המיצ"ב בחטיבה. בעברית התמקמו התלמידים בעשירון התשיעי ובמתמטיקה בעשירון העשירי. מה שמרשים עוד יותר, זה שבמקביל להישגם הפדגוגיים, בבית הספר לא התפשרו לרגע על החינוך הערכי, כך למשל ההתנדבות היא חלק אינטגרלי ממערכת הלימודים, מכיתה ז' ועד לי"ב. התלמידים מתנדבים בעמותת ראשון אוהבת חיות, צער בעלי חיים, תרומות בגדים ומזון לפתחון פה ועוד.

בית הספר לוקח חלק בתכנית העירונית "תעודת בגרות חברתית" המקנה לבוגרי י"ב תעודת בגרות חברתית בצד תעודת הבגרות הפדגוגית המסורתית. במסגרת זו מתקיימים שיעורי חינוך בנושא ההתנדבות במסגרת הקצאה של  שעת חינוך נוספת במערכת השעות בכיתות ז' – י'  המיועדת  לביסוס ערך ההתנדבות כערך יסוד  בחברה הישראלית. המפקחות פנינה שומרון, מלכה בן זקן ואורלי שיפמן עקבו אחר פעילות בית הספר וההישגים ועקב כך החליטו להמליץ על בית הספר לקבל את הפרס הנכסף.

במשרד החינוך התרשמו מאוד מיכולת ההכלה ובניית תכניות אישיות לתלמידים, אקלים בית ספרי מיטבי בין כל באי בית הספר, המשלב בתוכו שמונה כיתות חינוך מיוחד המשתלבות בכל הפעילויות הבית ספריות. בבית הספר קיים ליווי אישי של תלמידים לצורך העצמה חברתית ולימודית במודל שפותח בבית הספר.

מנהלת קרית החינוך אטי אדר מסבירה כי בית הספר פועל לאור האמרה: "להאמין בעצמי, להאמין באחר, להאמין שאפשר להצליח". עוד היא מוסיפה כי המעבר למבנה השש שנתי בבית הספר תורם לגיבוש בית הספר ולהישגים: "יש לנו תוכנית עבודה שש שנתית שבה קיים רצף פדגוגי, חינוכי, ערכי וייעוצי. יש לנו דרכי מעקב והערכה זהים על כל תלמיד. התרבות הארגונית שלנו היא אחת ואנחנו לא מוותרים על אף תלמיד, וזה עובד."

מנהלת חטיבת הביניים, רויטל הירשפלד, מצטרפת לדברים ומוסיפה את גאוות הנהלת בית הספר במורים, בעובדים, בתלמידים והוריהם שבשיתוף פעולה פורה, קיבל בית הספר את הפרס.

ראש העירייה, דב צור, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן וראש מינהל החינוך, ד"ר שוש נחום קיבלו את פני נציגי משרד החינוך. צור הודה לראש המינהל שוש נחום, למנהלות בית הספר וצוות ההוראה על ההישג ואמר כי "בית הספר עבר תהליך מעורר הערצה בשנים האחרונות, לצד ההישגים המרשימים, צוות ההוראה בבית הספר לא ויתר על אף תלמיד בדרך והצליח למצות את הפוטנציאל מכל תלמיד וזאת לצד בנייתו כאדם ערכי ומוסרי. ישר כוח למנהלות בית הספר, צוות ההוראה, עובדי בית הספר והתלמידים, הסבתם לנו גאווה גדולה".

מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך, עמליה חיימוביץ: "מתן הוקרה על הצטיינות הינה פועל יוצא של השקעה מיוחדת בקידום, ושדרוג מערכת החינוך ברמת הפרט והארגון.

בקבלת התעודה נדרשת רמה גבוהה של מחויבות למקצועיות. מוסדות החינוך הנבחרים משלבים בין יוזמה מקורית וייחודיות לבין היענות לדגשים הכלליים של המחוז ומערכת החינוך. זהו יום שופע גאווה פדגוגית."

 

כתב יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

12 במאי 2014