פרס חינוך מחוזי למקיף ג'

צילום בית ספר העמית

 משרד החינוך העניק את הפרס על אחוז גבוה של זכאים לתעודת בגרות, הישגים בבחינות המיצ"ב, התנדבות ופעילויות בתחום החינוכי * כעת מתמודד בית הספר על פרס החינוך הארצי

הישג לקריית החינוך השש שנתית "העמית" – מקיף ג', שזכתה השבוע בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך. כעת בית הספר מתמודד על פרס החינוך הארצי- הפרס היוקרתי ביותר.

המפקחות פנינה שומרון, מלכה בן זקן ואורלי שיפמן עקבו אחר פעילות בית הספר ותוצאות הבחינות והמליצו להעניק את הפרס המחוזי למקיף ג'.

נימוקי ההחלטה משבחים את העשייה המגוונת רבת הפעלים החל מכיתה ז' ועד לכיתה י"ב, כמו כן נרשמו הישגים לימודיים מצוינים בבחינות המיצ"ב וכן אחוז גבוה של זכאים לתעודת בגרות העומד על 87%, כאשר זהו בית הספר עם מספר הכיתות הגדול ביותר בעיר לחינוך מיוחד. ההישג המרשים יותר הוא הזינוק בזכאות שרק לפני ארבע שנים עמד על 68%. אגב- גם בבחינות המיצ"ב נרשמה עלייה משמעותית בהישגים.

במשרד החינוך התרשמו מאוד מיכולת ההכלה ובניית תכניות אישיות לתלמידים, אקלים בית ספרי מיטבי בין כל באי בית הספר, המשלב בתוכו שמונה כיתות חינוך מיוחד המשתלבות בכל הפעילויות הבית ספריות. בבית הספר קיים ליווי אישי של תלמידים לצורך העצמה חברתית ולימודית במודל שפותח בבית הספר. מלבד החינוך הפורמלי, ניתן דגש גדול מאוד גם לבלתי פורמלי, כמו הגברת המודעות להתנדבות כאורח חיים ופעילויות בתחום החינוכי ערכי. הנהלת בית הספר מובילה מספר מסלולים, חלקם מקוריים וייחודים, להתנדבות. ראשית ההתנדבות היא חלק אינטגרלי ממערכת הלימודים, מכיתה ז' ועד לי"ב. התלמידים מתנדבים בעמותת ראשון אוהבת חיות, צער בעלי חיים, תרומות בגדים ומזון לפתחון פה ועוד. בנוסף קיים פרויקט להתנדבות משותפת של תלמידים ומורים במועדוניות בעיר. ופרויקט הדגל- התנדבות במהלך טיול שנתי. התלמידים מתנדבים בקהילה שנמצאת על מסלול הטיול. כך למשל התנדבו התלמידים בבית אבות כשהיו בטבריה ובשיקום גינות בקרית יובל שבירושלים.

מנהלת קרית החינוך אטי אדר מסבירה כי בית הספר פועל לאור האמרה: "להאמין בעצמי, להאמין באחר, להאמין שאפשר להצליח". עוד היא מוסיפה כי המעבר למבנה השש שנתי בבית הספר תורם לגיבוש בית הספר ולהישגים: "יש לנו תוכנית עבודה שש שנתית שבה קיים רצף פדגוגי, חינוכי, ערכי וייעוצי. יש לנו דרכי מעקב והערכה זהים על כל תלמיד. התרבות הארגונית שלנו היא אחת ואנחנו לא מוותרים על אף תלמיד, וזה עובד."

מנהלת חטיבת הביניים, רויטל הירשפלד, מצטרפת לדברים ומוסיפה את גאוות הנהלת בית הספר במורים, בעובדים, בתלמידים והוריהם שבשיתוף פעולה פורה, קיבל בית הספר את הפרס.

ראש העירייה, דב צור, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן וראש מינהל החינוך, ד"ר שוש נחום קיבלו את פני נציגי משרד החינוך. צור הודה לראש המנהל שוש נחום, למנהלות בית הספר וצוות ההוראה על ההישג ואמר כי "בית הספר עבר תהליך מרשים במיוחד, הן בהישגים, הן בלכידות הקהילתית ובשיתוף ההורים בהצלחת ילדיהם והן באחריות החברתית שמגלים התלמידים בנתינה והתנדבות. הסבתם לנו גאווה גדולה".

ראשון לציון השיגה לעצמה מקום של כבוד על מדף הפרסים במשרד החינוך, נזכיר שבשנה שעברה היה זה בית ספר מרחבים שזכה בפרס החינוך המחוזי.

                                         

    מנהלת החטיבה - רויטל הירשפלד                                     מנהלת קרית החינוך עמית - אטי אדר  

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

16 בדצמבר 2013