פרס ניהול תקין לעיריית ראשון לציון

הגזבר מקבל את התעודה משר הפנים

כמיטב המסורת, קיבלה העירייה את הפרס מידי שר הפנים בטקס שהתקיים בבנייני האומה בירושלים. הפרס הוענק בגין ניהול כספי וארגוני תקין * ראשון לציון היא אחת משש הערים הגדולות שקיבלו את הפרס השנה.
בטקס הענקת פרסי ניהול תקין לשנת 2014-2015 לרשויות המקומיות שנערך בבנייני האומה בירושלים בשבוע האחרון, העניק שר הפנים, אריה דרעי, את הפרס לגזבר העירייה, יוסי כהן, שייצג את עיריית ראשון לציון באירוע. הפרס ניתן לעיר בגין ניהול כספי וארגוני תקין.
יש לציין כי רוב הרשויות בישראל לא עמדו בתנאי הסף המחמירים לקבלת הפרס, ביניהם ניהול תקציב מאוזן, ניהול נכון של מערך השירותים לתושבים, עריכה תקינה של מכרזי העירייה, ניהול שכר כוח אדם, רישוי עסקים והתנהלות תקינה של הוועדה לתכנון ולבנייה. למעשה רק שש ערים מבין 14 הערים הגדולות, קיבלו את הפרס. ראש העירייה, דב צור, הודה עם קבלת הפרס לכל העוסקים במלאכה, החל ממנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, דרך ראשי המינהלים והאגפים ועד אחרון העובדים בעירייה, אשר בזכותם מצליחה העירייה להעמיד רמת שירותים מצוינת לתושבים ולזכות בפרס ניהול תקין "עיריית ראשון לציון מתנהלת בשקיפות ובאחריות ציבורית" אמר צור והוסיף: "זכייה בפרס, שנה אחר שנה, מתאפשר בזכות ניהול מחושב של ההוצאות אל מול ההכנסות, וזאת תוך ייעול ושיפור מתמיד של השירותים שמעניקה העירייה לתושבים בכל התחומים".
השר אריה דרעי אמר בירך את הרשויות אשר פועלות ביעילות ובצורה תקינה מכל הבחינות: "רשות מקומית אשר מתנהלת באופן יעיל ותקין, יעילות כספית וביצועי תקציב, תורמת לרווחת התושב ולשיפור השירות לתושבים".
בטקס השתתפו גם מנכ"לית משרד הפנים אורנה הוזמן בכור,  יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס, יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית לב השרון, עמיר ריטוב, ראשי הרשויות, ונציגי המשרד.  96 רשויות קיבלו תעודות הוקרה לניהול כספי תקין לשנים 2014-2015 וחמש רשויות נוספות קיבלו תעודות ההוקרה בגין שיפור המערכת הכספית.

כתב: יניב אוחנה, דוברות
20.9.16