פרס ניהול תקין לעיריית ראשון לציון

כמיטב המסורת, קיבלה העירייה את הפרס מידי שר הפנים בטקס שהתקיים בבנייני האומה בירושלים *

הפרס הוענק בגין ניהול כספי וארגוני תקין * ראשון לציון היא אחת מחמש הערים הגדולות שקיבלו את הפרס השנה

 בטקס הענקת פרסי ניהול תקין לשנת 2013-2014 לרשויות המקומיות שנערך בבנייני האומה בירושלים בשבוע האחרון, העניק שר הפנים, גלעד ארדן, את הפרס לסגן ראש העירייה, דוד ביטן ולגזבר העירייה, יוסי כהן, שייצגו את עיריית ראשון לציון באירוע. הפרס ניתן לעיר בגין ניהול כספי וארגוני תקין.

יש לציין כי רוב הרשויות בישראל לא עמדו בתנאי הסף המחמירים לקבלת הפרס, ביניהם ניהול תקציב מאוזן, ניהול נכון של מערך השירותים לתושבים, עריכה תקינה של מכרזי העירייה, ניהול שכר כוח אדם, רישוי עסקים והתנהלות תקינה של הוועדה לתכנון ולבנייה. למעשה רק חמש ערים מבין 14 הערים הגדולות, קיבלו את הפרס. סגן ראש העירייה, דוד ביטן, אמר כי: "עיריית ראשון לציון מתנהלת בשקיפות ובאחריות ציבורית, הגדלנו את ההשקעה בחינוך, בנוער, בתשתיות ובפיתוח העיר. זה מתאפשר בזכות ניהול מחושב של ההוצאות אל מול ההכנסות, וזאת תוך ייעול ושיפור מתמיד של השירותים שמעניקה העירייה לתושבים בכל התחומים".

ראש העירייה, דב צור, הודה עם קבלת הפרס לכל העוסקים במלאכה, החל ממנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, דרך ראשי המינהלים והאגפים ועד אחרון העובדים בעירייה, אשר בזכותם מצליחה העירייה להעמיד רמת שירותים מצוינת לתושבים ולזכות בפרס ניהול תקין. 

יש לציין, כי לצד הנוכחות הקבועה ברשימת הערים הזוכות בפרס ניהול תקין, העיר מחזיקה מזה ארבע שנים בתואר עיר איתנה, המזכה אותה בהקלות אל מול משרד הפנים באישור תקציבים ואישור פרויקטים מסוימים. תקציב עיריית ראשון לציון לשנת 2015 עומד על כ-1.57 מיליארד ₪, עלייה של כ-32 מיליוני ₪ מתקציב 2014, תוספת של כ-2%. בעירייה מציינים כי בשנת 2015 צפוי גידול מתון בהכנסות העירייה מארנונה, ואף מזכירים כי בשנת 2014 השלימה העירייה מהלך חמש שנתי של הורדת ארנונה שהשפעתו המצטברת הינה הפחתה של כ-40 מיליון ₪ בהכנסות העירייה מארנונה למגורים לשנת 2015. למרות קיצוץ בתקציבים מסוימים, תקציב החינוך העירוני גדל גם בשנת 2015  ב-5  מיליון ₪, בנוסף לעלייה בתקציב זה בשנים הקודמות.

צילום: באדיבות משרד הפנים

 

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

1 במרץ 2015