פרס ניהול תקין לעיריית ראשון לציון

כמיטב המסורת, קיבלה העירייה את הפרס מידי שר הפנים בטקס שהתקיים בבנייני האומה בירושלים * הפרס הוענק בגין ניהול כספי וארגוני תקין * בשנה האחרונה קבעה חברת המידע העסקי BDI כי ראשון לציון היא העיר הגדולה היציבה ביותר בארץ מבחינה פיננסית זו השנה השלישית ברציפות

בטקס הענקת פרסי ניהול תקין לרשויות המקומיות שנערך בבנייני האומה בירושלים בשבוע האחרון, העניק שר הפנים, גדעון סער, את הפרס לסגן ראש העירייה, דוד ביטן שייצג את עיריית ראשון לציון באירוע. הפרס ניתן לעיר בגין ניהול כספי וארגוני תקין.

יש לציין כי רוב הרשויות בישראל לא עמדו בתנאי הסף המחמירים לקבלת הפרס, ביניהם ניהול תקציב מאוזן, ניהול נכון של מערך השירותים לתושבים, עריכה תקינה של מכרזי העירייה, ניהול שכר כוח אדם, רישוי עסקים והתנהלות תקינה של הוועדה לתכנון ולבנייה. למעשה מבין הערים הגדולות בישראל, רק ראשון לציון וחיפה קיבלו את הפרס.

סגן ראש העירייה, דוד ביטן, אמר כי: "עיריית ראשון לציון מתנהלת בשקיפות ובאחריות ציבורית.  ראש העירייה, דב צור, הבטיח וקיים את הורדת הארנונה זו השנה הרביעית ברציפות והיד עוד נטויה, במקביל הגדלנו את ההשקעה בחינוך, בנוער, בתשתיות ובפיתוח העיר. זה מתאפשר בזכות ניהול מחושב של ההוצאות אל מול ההכנסות, וזאת תוך ייעול ושיפור מתמיד של השירותים שמעניקה העירייה לתושבים בכל התחומים".

ראש העירייה, דב צור, הודה עם קבלת הפרס לכל העוסקים במלאכה, החל ממנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, דרך ראשי המינהלים והאגפים ועד אחרון העובדים בעירייה, אשר בזכותם מצליחה העירייה להעמיד רמת שירותים מצוינת לתושבים ולזכות בפרס ניהול תקין. 

נזכיר כי בשנה האחרונה הציגה חברת המידע העסקי הבינלאומית  BDI תוצאות מחקר לפיהן ראשון לציון היא העיר הגדולה היציבה ביותר בארץ המתנהלת ביעילות הכי טובה מבחינה תפעולית ופיננסית זו שנה שלישית ברציפות. על פי המחקר של החברה, אחוז הגבייה בראשון לציון עומד על 88% בעוד הדירוג הסוציו אקונומי בעיר הוא 7 מתוך 10. זאת ועוד, שכר הבכירים מסך הכנסות העירייה עומד על 0.20% בלבד, בעוד הממוצע בערים הגדולות הוא כמעט פי שנתיים ועוד על 0.37%. מחקר חברת BDI מתבסס על נתונים מדוחות כספיים מבוקרים של הרשויות, מאגרי מידע של החברה ונתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

בתמונה: סגן ראש העירייה דוד ביטן מקבל את הפרס מידי שר הפנים גדעון סער

צילום באדיבות משרד הפנים

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

16 בפברואר 2014