עוד פרויקט לדיור בר השגה יוצא לדרך בראשון לציון

הדמיה - בית דירות
החלה ההרשמה: דירת שלושה חדרים החל מ -916 אלף ₪ 

ראש העירייה דב צור והמשנה לרה"ע דורון אוזן: "חשוב לנו שצעירי ראשון ימשיכו להתגורר בה" * החלה ההרשמה להגרלה מס' 2 בה יוצעו 26 יחידות דיור בנות 3 חדרים בראשון לציון לצעירים וצעירות בני העיר

בהמשך למתווה "דיור בר השגה" שמובילה עיריית ראשון לציון בשנים האחרונות, שנחשב לפורץ דרך ברמה הארצית יוצעו למכירה בהגרלה לזכאים 26 יחידות דיור קטנות, בנות 3 חדרים, בפרויקט חדש של היזם צבי צרפתי בשכונת כלניות הממוקמת בדרום-מזרח העיר. הדירות תימכרנה לזכאים בעלות של 25% פחות ממחיר השוק, קרי, החל מ-916 אלף ש"ח. המשמעות: חלום דירה בפחות ממיליון ₪ יתגשם ל-26 צעירות וצעירים בני העיר. ההרשמה תחל ב-8/9/15 ותימשך עד ליום ה-15/10/15. ההגרלה צפויה להיערך ב-26/10/15 באולם הספורט גן נחום הגרלה פומבית ופתוחה לציבור.

בהתאם למתווה ביוזמת ראש העירייה, דב צור, והמשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הנוער והצעירים  דורון אוזן, יזם הפועל בעיר יקבל אישור לתוספת יחידות דיור בתנאי שכל יחידות הדיור הנוספות יהיו יחידות דיור קטנות אשר יימכרו לצעירי העיר במחיר הנמוך ב-25% ממחיר השוק.

פרויקט דומה של 60 יחידות דיור בנחלת יהודה שווק לפני כשנה וחצי וזכה לביקוש רב כאשר 240 בקשות הוגשו להשתתף בהגרלה. הפרויקט נמצא בשלבי בנייה מתקדמים. בנוסף, שני פרויקטים נוספים נמצאים בקנה וצפויים לצאת להגרלה בחודשים הקרובים – 40 יחידות דיור בנחלת יהודה  ו-18 יחידות דיור במרכז העיר.

יחידות הדיור המוצעות הן דירות בנות 3 חדרים בשטח של 65 מ"ר, כולל מרפסת של כ- 12 מ"ר. הדירה כוללת חנייה פרטית תת-קרקעית. הזוכים מחויבים להתגורר בדירה לתקופה שלא תפחת מ-4 שנים, וכן יתחייבו שלא לבצע כל עסקת מכירה או השכרת הדירה בתקופה זו.

בהגרלה יועמדו למכירה 21 דירות המיועדות למשקי בית: נשואים, ידועים בציבור, משפחות שבראשן הורה עצמאי - עם ילדים שגיל אחד המועמדים בן 40-21 שנים, ולהם לפחות ילד אחד מתחת לגיל שמונה עשרה, או זוגות נשואים ללא ילדים, שגילו של אחד המועמדים הוא בין 21 ל- 40 שנים. 5 דירות יועמדו למכירה ליחידים: רווקים, גרושים או אלמנים שגילם נע בין 28 ל-40.

כמו כן, המועמדים צריכים להוכיח כי אין להם ולא הייתה להם בעבר דירה בבעלות. על אחד מבני הזוג להיות תושבי העיר  בעשר השנים האחרונות, או בחמש השנים האחרונות, ככל שמדובר בעולה חדש, או שאחד מהורי המועמד עומד בתנאים אלה.

ראש העירייה, דב צור: "אני רוצה שלצעירי ראשון תהיה האפשרות להמשיך ולהתגורר בעיר, לבנות בה את חייהם ולהקים בה את משפחתם. זו משימה מרכזית על שולחני. אנחנו לא מחכים לצעדי הממשלה. מצאנו דרך יצירתית ויעילה לאפשר לצעירי העיר לקנות דירה כבר היום במחירים נמוכים משמעותית ממחיר השוק. המתווה הזה נותן ל-26 משפחות צעירות את ההזדמנות להתחיל את החיים מנקודה אחרת. כבר היום יש לנו שני פרויקטים נוספים בקנה ואני מקווה שנוכל לתת תקווה ועתיד טוב יותר לעוד ועוד צעירות וצעירים בני העיר".

המשנה לראש העירייה ויו"ר הועדה לדיור בר השגה דורון אוזן: "כמי שיזם את המתווה לדיור בר השגה בשיתוף עם ראש העירייה דב צור, אני שמח שהצלחתי לקדם תכניות עם תוצאות בתחום הדיור לזוגות צעירים בשנים האחרונות. המטרה שעמדה מול עינינו היא עצירת עזיבת הצעירים את ראשון לציון, כפי שקרה בשנים האחרונות. מדובר בהסכם מסגרת שאותו נוכל להכיל מול כל יזם/קבלן בראשון לציון. הקבלן מקבל כ- 40 אחוז  מהפרויקט כבר בשלב הראשון, זה מעין מכירה מוקדמת וזה עוד סיבה לכדאיות. מדובר בתקווה אמיתית. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לראש העירייה דב צור על הגיבוי ושיתוף הפעולה בינינו, למהנדס העיר מר אלי יהלום ולחברי הועדה על עבודה משותפת. המתווה לדיור בר השגה נחשב בשנים האחרונות לפורץ דרך ברמה הארצית ובזכותו נוכל  להוציא לפועל עוד כ-300 דירות בשנתיים הקרובות לצעירי  ראשון".

 לצעירים בראשון איך נרשמים? נכנסים לחוברת בקישור הנ"ל חוברת הרשמה  

קוראים בעיון את חוברת ההרשמה. ממלאים את כל המסמכים הדרושים ומגישים אותם עד ליום 15/10/15 בשעה 13:00 לנציגי היזם אשר יושבים במשרדי העירייה, הכרמל 20. נציגי היזם ישהו בבניין העירייה החל מיום 8/9/15 ועד ליום 15/10/15 בין השעות 09:00-14:00, יקבלו את חוברות ההרשמה ויענו על שאלות המתעניינים. בעת הגשת חוברת ההרשמה יקבל המועמד מספר סידורי. כל חוברות ההגרלה שמולאו ע"י המועמדים יוכנסו לתיבה נעולה ומפוקחת. ביום ההגרלה, שתיערך באולם הספורט  גן נחום, ביום ה-26/10/15 בשעה 20:00, יוגרלו 26 מספרים סידוריים מהתיבה הסגורה ואלו יהיו הזוכים המאושרים. בהצלחה.

שימו לב!
הבהרה – על רקע שאלות שעלו, אנו מבקשים להבהיר כי כאשר מדובר בזוגות שלהם לפחות ילד אחד, די בכך שאחד מבני הזוג יהיה בן 21-40. זוגות שלא הגישו מועמדות עקב אי ההבנה, מוזמנים לשוב ולהגיש את הטפסים.

יש להגיש שתי חוברות מלאות וחתומות ומאומתות ע"י עו"ד.  בנוסף, יש להגיש בכל חוברת צילום ת.ז + ספח החתום ע"י עו"ד "נאמן למקור". כמו כן, יש להגיש בכל חוברת תמצית רישום אוכלוסין מורחב החתומה ע"י עו"ד נאמן למקור או מקור בלבד.

(על המועמדים להגיע עם 2 חוברות מלאות חתומות בכל עמוד בחוברת כולל הנספחים).

 *****לא יתקבלו טפסים שנשלחו בפקס*****

שימו לב, תהליך ההרשמה יסתיים ב-15/10.

 

צילום: עיריית ראשון לציון

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

7 בספטמבר 2015