פרויקט ייחודי של עיריית ראשון לציון

תלמידי תיכון ואנשי משרד החוץ ייפעלו בחזית ההסברה נגד האנטישמיות ברשתות החברתיות קבוצות נבחרות של תלמידים מבתי הספר העל יסודיים בעיר, בהדרכת אנשי משרד החוץ ואגודות הסטודנטים, ישולבו בזירת ההסברה האינטרנטית וינסו להטות את הכף במאבק המורכב

לפני כחצי שנה התכנסה בירושלים ועידה בינלאומית בהשתתפות משלחות מ-85 מדינות מכל רחבי תבל. הוועידה, שזו השנה החמישית להתכנסותה, היא פרי יוזמת משרד החוץ והמחלקה למאבק באנטישמיות, בראשות השגריר גדעון בכר.  חברי המשלחות דנו בדרכים למאבק בנגע האנטישמיות החדשה השוטפת מדינות רבות ביבשת אירופה.

מן הראוי לציין שרבים ממשתתפי ועידת הפורום הבינלאומי המיוחד שהוקם למטרה זאת - Global Forum For Combating Anti-Semitism -  הם נוצרים ומוסלמים. התמונה שהצטיירה במהלך דיוני הוועידה היא עגומה ומפחידה, ומכאן שתופעת האנטישמיות השוטפת את מדינות אירופה מהווה סכנה ממשית ליסודות הקיום של הקהילה היהודית באירופה, ואף משפיעה על מעמדה של ישראל כמדינת העם היהודי .

נציג קשרי חוץ בעיריית ראשון לציון, שהשתתף בכנס האחרון,  פנה עם סיום הוועידה לראש העירייה דב צור, והציע תכנית פרלימינארית שביסודה השתלבות המערכת העירונית במאבק הלאומי של ישראל באנטישמיות החדשה. 

ראש העירייה נענה בחיוב ליוזמה - וכך הוקם פורום מקומי בו מיוצגים הגופים הרלוונטיים בעיר שיפעלו יחדיו לתרום את חלקו במאבק חשוב זה.

הפורום העירוני למאבק באנטישמיות בהובלת היחידה לקשרי חוץ והעומד בראשה חבר המועצה, מיכאל רייף, החל בעבודתו תוך שיתוף פעולה מלא עם משרד החוץ, המחלקה למאבק באנטישמיות ועם העומד בראשה , גדעון בכר וכן עם אגודת הסטודנטים הארצית, הפרויקט הלאומי למאבק באנטישמיות.

עיקר הפעילות תתמקד בתחילתה בפעילות אינטרנטית באמצעות קבוצות נבחרות של תלמידים מבתי ספר על יסודיים ובהדרכת אנשי משרד החוץ ואגודת הסטודנטים הממונים על התכנית.

היוזמה של עיריית ראשון לציון זכתה להערכה רבה ונענתה בהתלהבות על ידי הגורמים השונים במשרד  משרד החוץ, והיא אף זוכה לתמיכת מרכז השלטון המקומי.

הפרויקט הייחודי אמור לשמש  פיילוט, שעם הצלחתו, עתידות גם רשויות נוספות להצטרף ליוזמה.

ראש העירייה דב צור: "המאבק באנטישמיות ברחבי העולם הוא בעל השלכות רבות על אופי חיינו במדינה, אבל יש לו גם היבטים רבים הקשורים לעמים ולקהילות ברחבי העולם. שומה על כולנו להתגייס למאמץ המלחמתי בנושא משמעותי והרה גורל זה. אני מברך על היוזמה היצירתית ומשוכנע שהנוער שלנו יעמוד בהצלחה גם במשימה המאתגרת הזאת."

אמיר מרום, מ"מ דוברת העירייה

7 בדצמבר 2015