כך יראה בית הספר היסודי רקפות

זוכי 'מחיר למשתכן' בראשון לציון שימו לב: כך יראה בית הספר היסודי רקפות
24 כיתות, שלוש קומות ומועדונית לילדים * בית הספר בשכונה החדשה במזרח העיר צפוי להיפתח ב-2019
הדמיה ראשונה של בית הספר היסודי רקפות שצפוי להיבנות בשכונה החדשה במזרח העיר. בית הספר החדש שצפוי להיפתח ב-2019, יבנה בשכונה הנחשבת למבוקשת ביותר במסגרת תוכנית מחיר למשתכן.

בית הספר החדש ישתרע על שטח של 4000 מ"ר בסמוך לרחוב רבי עקיבא, ויכלול 24 כיתות בשלוש קומות, כאשר בשלב א' יבנו 18 כיתות ובשלב ב' יבנו עוד שש כיתות. חצר בית הספר תכלול מגרשי ספורט, רחבת התכנסות מרכזית וגם מתקני משחק לכיתות הנמוכות. כמו כן, בהמשך יבנה אולם ספורט. בית הספר יכלול גם מועדונית לילדים. סך הכל מוערכת עלות הקמת בית הספר בכ-27 מיליון ש"ח. על עבודות ההקמה של בית הספר אמונה החברה הכלכלית בראשות ניצן פלג שאחראית גם על עבודות הפיתוח של השכונה כולה. מנהלת הפרויקט היא חברת א.ספיבק.

גבעת הרקפות ממוקמת במזרח ראשון לציון, בין שיכוני המזרח לבין מתחם צריפין. שטח השכונה כ-178 דונם ובה  1,394 יח"ד  מתוכם שמונה מגדלים בני 23 קומות הגובלים בפארק עירוני שיפריד את השכונה ממתחם צריפין.  בשכונה זו מתוכננים עוד 250 יח"ד בדיור מוגן, וכן שטחי ציבור פתוחים, שטחים למבני ציבור ושטח למסחר.  השכונה נכללת בתוכנית מחיר למשתכן ובהגרלה הראשונה של 490 דירות, זכו 194 מתמודדים. כלומר כ-40% מהזוכים בהגרלה לציון הם תושבי המקום. נזכיר כי עיריית ראשון לציון הובילה מהלך שבסופו של דבר אומץ על ידי המדינה והוחל גם בפרויקטים אחרים של תוכנית מחיר למשתכן. העירייה פנתה למשרד האוצר בבקשה להוספת 20% יחידות דיור במסגרת התכנית. החשש היה שבמתכונת הנוכחית, איכות הבנייה לא תהיה גבוהה. העירייה קיבלה אישור חריג ממשרד האוצר והמשמעות הצפויה: יותר דירות, תמהיל דירות מגוון וכמובן שדרוג איכות הבנייה.

הדמייה: טוטם הדמיות

 

יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

24 בדצמבר 2017