רמת החיים בראשון לציון מהגבוהות ביותר

ראשון לציון העיר הרביעית בגודלה עם 88.2 אלף משקי בית, ממוצע הנפשות למשק בית עומד על 3.2 נפשות וממוצע המפרנסים למשק בית עומד על 1.7, כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שהתפרסמו לאחרונה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני סקר הוצאות משקי הבית לשנת 2015 מהם עולה כי אחוז הגרים בדירה בבעלותם בראשון לציון הוא הגבוה ביותר 76.1% מבין 14 הערים הגדולות בישראל. מהצד השני שיעור ההכנסות מקצבאות הביטוח הלאומי בראשון לציון הוא מהנמוכים מבין 14 הערים הגדולות.

בראשון לציון רמת ההכנסות של משקי הבית בראשון לציון היא מהגבוהות בקרב 14 הערים הגדולות והיא במקום השלישי אחרי רחובות ותל אביב. עוד עולה מהנתונים כי תושבי ראשון לציון שכירים ברובם הגדול ו-80% מההכנסות של משקי הבית בעיר מבוססות בעיקר על הכנסות מעבודה. ראשון לציון ממוקמת במקום השלישי במדד ההכנסה הכספית למשק בית ברוטו ונטו, כאשר ההכנסה הכספית למשק בית עומדת נטו על 17,762 ₪  אחרי תל אביב שבה ההכנסה למשק בית נטו עומדת על 17,920 ₪.

על מה מוציאים את הכסף? בהוצאה על מזון ראשון לציון ממוקמת במקום השלישי עם הוצאה של 2,501 ₪ . גם בהוצאה על דיור ראשון לציון ממוקמת במקום השלישי עם הוצאה ממוצעת של 4,632 ₪ המהווים 28.2% מהוצאה לתצרוכת של משק הבית.

בהוצאה על בריאות, מוציאים תושבי ראשון לציון 1,018 ₪ בממוצע. בראשון לציון מוציאים יותר מתל אביב על הלבשה והנעלה ופחות מרחובות. משקי הבית בראשון לציון מוציאים 10.6% מהתצרוכת  עבור חינוך, תרבות ובידור.

יש לציין כי בסקר "איכות חיים" שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אך לפני ארבעה חודשים, נמצא כי תושבי העיר נהנים מההכנסה הכי גבוהה למשק בית בישראל.

 צילום: אביב בן אור

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

2 בינואר 2017