מנהל רשות המיסים לימד את תלמידי מקיף ט'- מיסים

"זה לא מה בכך שמנהל רשות המסים בישראל מתפנה מהבעיות הכלכליות השוטפות והבוערות של המדינה ומקדיש מזמנו לנושא וללימוד הדור העתיד של המדינה" 

בשבוע האחרון התארחו במקיף ט' מנהל רשות המסים, משה אשר ומנהל תחום תכניות עבודה- ליאון יצחק. המפגש נערך עם תלמידי מגמת הכלכלה משכבת יא' וכיתת מופת משכבת י' שלומדים השנה חינוך פיננסי. מנהל רשות המסים הסביר לתלמידים מהם מסים, סוגי מסים, דרכי גבייה והיקפי גביית המסים השנה.
הדגש היה בעיקר על חשיבות המסים למדינה, כמו: למה נחוצים המסים, מה יקרה ללא מסים וכיצד אנחנו כצרכנים צריכים להקפיד על קבלת חשבוניות בזמן הקנייה כדי להגביר את גביית המע"מ.

מנהלת מקיף ט', פזית שרון, סיפרה: "קיבלנו דיווח על דרכי החקירה של משתמטי מסים. סימנים מחשידים שמובילים לחקירה,  ודרכי התנהגות מול דיווחים לרשות .מעניקה חשיבות למפגשי התלמידים עם דמויות חשובות מהמשק הישראלי.המפגשים מעניינים ומחברים את התלמידים למציאות הכלכלית חברתית במדינה. כשאומרים למידה משמעותית אין ספק שחינוך פיננסי הוא למידה משמעותית".

נציין כי במקיף ט' מלמדים חינוך פיננסי מזה מספר שנים והמפגש עם מנהל רשות המסים הוא המשך ישיר ללימוד נושא המסים במסגרת לימודי חינוך פיננסי בהנחיית המורות מאיה גרוס ואביבה בן שושן.
התכנית נועדה לפתח כישורי חיים בתחום הפיננסי ולהעניק לבני הנוער כלים לצורך התנהגות כלכלית נבונה הכוללת שיקול דעת ואחריות כלכלית.
במסגרת התכנית נלמדים נושאים כמו, תקציב, בנקים, הלוואות וחסכונות, זכויות צרכנים, הגינות בפרסום ועוד.התכנית משלבת סביבת לימוד רגילה עם למידה וירטואלית. הצלחתה אינה רק בציוני המבחנים, אלא בעתיד, כשתלמידי בית הספר יהפכו לאזרחים מעורבים וצרכנים נבונים לאחר שיישמו את מה שלמדו.
מנהל תחום תכניות עבודה- ליאון יצחק, הודה למנהלת בית הספר על האירוח החם ואמר: "זה לא מה בכך שמנהל רשות המסים בישראל  מתפנה מהבעיות הכלכליות השוטפות והבוערות של המדינה ומקדיש מזמנו לנושא וללימוד הדור העתיד של המדינה.כעובד רשות המסים התרגשתי מאד לראות איך החומר שעבדנו עליו ביחד ובמאמץ רב מאד מושרש הלכה למעשה ומוטמע במערכת החינוך" .

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

9 ביוני 2015