רגע לפני פסח

  עיריית ראשון לציון נלחמת בתופעת  הסחר במזון שלא ראוי למאכל אדם

השירות הווטרינרי, רישוי עסקים, החברה לבטחון וגופים נוספים משלבים ידיים לקראת החג כדי למנוע את האפשרות

שמזון לא ראוי למאכל אדם יגיע לצלחת החג שלנו * בשבועות האחרונים נתפסו בתי עסק שחרגו מהתקנות ורישיון העסק *

מתחילת השנה הושמד טון וחצי בשר מ-50 בתי עסק בעיר

 לפני מספר ימים החליטו בשירות הווטרינרי לשלוח דגימה של בשר טחון מאחד ממפעלי הבשר בעיר, וזאת לאחר ליקויים חוזרים ונשנים שהתגלו במקום. בבדיקה נמצאו רמות חריגות של פי חמישה מעל התקן של חיידקים ממקור צואתי וכן ספירת חיידקים גבוהה מאוד, עד לכדי פי 27. הבשר הושמד ונגד בעל העסק הוצא צו הפסקת עבודה והוא נקרא לשימוע אצל המשנה לראש העיר ומחזיק תיק רישוי עסקים, אייל מושיוב. מקרה זה הוא אחת הדוגמות למלחמה ללא פשרות שמנהלת עיריית ראשון לציון, על כל אגפיה, כדי להבטיח שאוכל שאינו ראוי למאכל אדם, לא יגיע לצלחת חג הפסח.

השירות הווטרינרי במינהל לאיכות הסביבה, רישוי עסקים, החברה לביטחון וגופים נוספים משלבים ידיים כדי להתמודד עם התופעה, שמטבע הדברים ולאור הביקוש, מתעצמת לקראת חג הפסח. כך היה לפני כשבועיים, כאשר ביקורת שנעשתה ברשת סופרמרקטים גדולה וידועה העלתה כי בחנות נוהגים להפשיר בתנאים סניטריים ירודים בשר דג סלמון קפוא ולמכור אותו כבשר טרי תוך כדי הטעיית הציבור. בעקבות כך, השמיד השירות הווטרינרי עשרות קילוגרמים של הדג וכנגד בעל העסק הוצאה התראה. בסופרמרקט אחר בעיר נתפסו חבילות בשר טחון ושיפודים קפואים שהוכנו בבית העסק ללא אישור וללא היתר. החבילות לא היו מסומנות כלל ולא היה תיעוד על תאריך תפוגה. הבדיקה העלתה ספירת חיידקים כללית גבוהה במוצרים. כנגד בית העסק יוגש כתב אישום בגיל פעולות יצרניות אסורות.

וישנם גם בתי עסק שחורגים מתנאי הרישיון שלהם, כך היה בשבוע שעבר כאשר עסק שעל פי רישיונו יכול לפעול כבית אוכל בלבד, החליט להתרחב לשוק הקייטרינג, ללא רישיון יצרן משרד הבריאות יש לציין. כנראה הייתה סיבה שאותו בית עסק לא פעל להוצאת הרישיון המתאים שכן במקום נמצאו אריזות הקייטרינג בטמפרטורה נמוכה. בנוסף נמצא שבית העסק מקפיא מזון שהוכן בבית העסק לצורך שימוש לא ברור.

פעולה מוצלחת של מפקחי הסיירת הירוקה בחברה לבטחון מנעה ממאות ביצים להגיע לשולחננו, כאשר בשעות הצהריים, רוכל גלידות שנסע ברכב מסחרי העלה את חשדם של הפקחים שביקשו לבדוק את סחורתו. ברשות הרוכל נמצאו תבניות ביצים לא חתומות. כל תבניות הביצים הוחרמו והוא נחקר על ידי יחידת ענף הלול במשרדי החברה לביטחון. כמו כן, לחובתו נרשם דו"ח על ידי מפקח הסיירת הירוקה על רוכלות בלתי חוקית.

חשוב להדגיש כי השירות הווטרינרי בעיר פועל כל השנה נגד בתי עסק הפועלים בניגוד לתקנות ומפירים את תנאי הרישיון שלהם. רק בארבעת החודשים האחרונים הושמדו טון וחצי בשר מכ- 50 עסקים ברחבי העיר. הבשר הושמד עקב הסיבות הבאות: פג תוקף, מזוהם, חשש לבריאות הציבור, עבר שינויים אורגנולפטיים, כלומר נוצרה פגיעה במרקם הבשר וכן עקב פעולות ייצרניות אסורות שמובילות לחשש לבריאות הציבור.

בכל יום פועלים שני צוותים של רופא וטרינר ומפקח מזון ואו תברואן שמקיימים ביקורות פתע בעסקים המוכרים מזון מהחי ותוצריו, מתחילת השנה ועד היום נבדקו כ- 250 עסקים, כאשר בקרב 50 מהם נמצאו ליקויים והושמדו טון וחצי של בשר ודגים. הבשר הושמד עקב הסיבות הבאות: פג תוקף, מזוהם, חשש לבריאות הציבור עבר שינויים אורגנולפטיים (כלומר יש פגיעה במרקם של הבשר למשל בשר שהוקפא בצורה אסורה או לא טובה , פגיעה באריזת הוואקום) ועקב פעולות יצרניות אסורות שמובילות לחשש לבריאות הציבור (למשל אטליז שפועל בניגוד לרישיון עסק שלו ומבצע פעולות ומכין מוצרים כמו בשר טחון מראש ולא לעיני הלקוח כפי שנדרש בחוק, שאין לו אמצעים וכלים מתאימים בכדי לבצע פעולות שכאלה).

בנוסף מידי יום נבדקות בתחנת בדיקת טרם השיווק בשירות הווטרינרי, עשרות ואף מאות משאיות המובילות טונות של בשר שמקורו מחוץ לעיר. מטרת הבדיקה היא לוודא שהמוצרים משונעים לנקודות המכירה בתנאים סניטריים תקינים. השירות הווטרינרי שולח באופן שגרתי ובמקרים בהם יש חשש לבריאות הציבור בשר מבתי עסק לבדיקות מעבדה.

נציין עוד כי לאחרונה השירות הווטרינרי פרסם מדריך לקניית נבונה של בשר ומוצרים מהחי שנשלח אל כל בתי האב בראשון לציון.

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

30 במרץ 2014