אושר: רחוב על שם נח מוזס בראשון לציון

מתכוננים למעבר של קבוצת ידיעות אחרונות אושר: רחוב על שם נח מוזס בראשון לציון

ממוזס למוזס- קבוצת ידיעות אחרונות צפויה לעבור מתל אביב לראשון לציון, שם הרחוב לא ישתנה וזאת לאחר שוועדת השמות בעיר אישרה קריאת שם הרחוב שבו תשב הקבוצה
ועדת השמות אישרה בקשה לקריאת רחוב על שם נח מוזס ז"ל, המו"ל והעורך האחראי הראשון של  ידיעות אחרונות. הרחוב על שם נח מוזס ימוקם בקטע רחוב הכשרת היישוב בעיר, מנתיבי איילון ועד רחוב לישנסקי, באזור בו צפוי לקום מבנה בו תרוכז כל הפעילות של קבוצת ידיעות אחרונות.

המבנה מוקם בימים אלו בצמוד לבית הדפוס של ידיעות אחרונות, הממוקם באזור התעשייה המערבי בעיר. המבנה יכלול 41,000 מ"ר הכוללים משרדים, מרתפי חנייה ושטחים לתפעול הקבוצה, ובו, כאמור, תרוכז כל פעילות הקבוצה, בין השאר: מערכת והנהלת עיתון ידיעות אחרונות, כלכליסט, ynet, וסטי, המגזינים: לאשה, ראש אחד, מנטה, פנאי פלוס ובלייזר, רשת המקומונים של ידיעות אחרונות, הוצאת ידיעות אחרונות ועוד. בבניין החדש צפויים לעבוד כ-2,500 עובדים מידי יום.

נח מוזס היה במשך עשרות שנים המו"ל והעורך האחראי של עיתון ידיעות אחרונות. מוזס קיבל לידיו את ניהול העיתון ידיעות אחרונות בסוף שנות הארבעים ועד למותו בתאונת דרכים בשנת 1985 פיתח וקידם את קבוצת ידיעות אחרונות עד שהפכה לקבוצת המדיה הגדולה בישראל. 

בעיריית ראשון לציון מברכים על מהלך העברת הקבוצה ומציינים כי מדיניותו של ראש העירייה הינה פרישת "שטיח אדום" לעסקים המעוניינים לעבור לעיר, ולכן, קודמה בקשת הקבוצה לקרוא רחוב על שמו של  נח מוזס ז"ל.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "העיר ראשון לציון בדרכה להפוך למרכז העסקים החדש של ישראל. העיר מציעה אלטרנטיבה מצוינת לעסקים, בין השאר, בשל היותה ממוקמת במרכז המדינה ובשל הנגישות מצוינת ברכב ובתחבורה ציבורית. אנו שמחים שקבוצת ידיעות אחרונות בחרה להעביר את כל פעילותה לעיר ואנו מתכוונים לסייע לה בכך ככל האפשר".

כתבה: טליה סומך, דוברת העירייה 

30 במרץ 2014