ראשון לציון אירחה ילדים והוריהם מהדרום

משפחות אורחים מהדרום
 

כאלף ילדים והוריהם התארחו בבריכה העירונית ובחי כיף בעיר * אלו הצטרפו למאות מבקרים במוזיאון ראשון לציון שפתח את שעריו בחינם לכלל בית ישראל * במוקד העירוני דיווחו על עשרות אלפי פניות בנושא המצב הביטחוני ובחברה לביטחון טיפלו בכ-500 פניות על מקלטים ציבוריים ופרטיים

ראשון לציון ממשיכה לחזק את תושבי הדרום וחיילי צה"ל, במקביל לחבילות מזון ומוצרים בסיסיים שנשלחו ליחידות לוחמות בעוטף עזה על ידי תושבי העיר, עובדי העירייה והחברות העירונית, תנועות נוער ועוד. הצטרפו גם עולים חדשים מאולפן אחווה בעיר ששלחו כארבעים חבילות לחיילי גולני בגבול רצועת עזה. גם מועדון החירשים בעיר שלח עשרות חבילות לחיילי עוטף עזה. מספר ימים לאחר מכן שלחו החיילים המקבלים סרטון וידיאו מרגש בו הם הודו לחירשים בשפת הסימנים. מתברר שאחד החיילים שקיבל את המשלוח הוא מורה לכדורסל לילדים חירשים והוא יודע "לדבר" בשפת הסימנים. יחד עם חבריו לצוות הוא הודה מקרב לב על התגייסות המועדון.

התגייסות ראשון לציון במערכה כוונה גם לתושבי הדרום. העירייה אירחה השבוע (יום חמישי- 31.7.14, יום ראשון- 3.8.14 ויום שני- 4.8.14) כאלף ילדים והוריהם מאשקלון לפעילות הפגה בבריכה העירונית בשיכון ובחי כיף. חברת המועצה יפעת מאירוביץ שקידמה את הנושא, קיבלה את ברכת הדרך מראש העירייה ובהתגייסותם של מנכ"ל החברה העירונית, אלי פולק, מנהל רשות הספורט אמיר סולרסקי, חן שניידרמן מנהל הבריכה העירונית ובצלאל פורת, מנהל החי כיף. גם בעלי עסקים התגייסו לטובת המשפחות ותרמו לחמניות עם נקניקיות, שתייה קרה וארטיקים. אורחים אלו הצטרפו למאות המבקרים במוזיאון העירוני שניצלו את פתיחת השערים בחינם לכל בית ישראל.

המוקד העירוני טיפל בעשרות אלפי שיחות

מטבע הדברים, המוקד העירוני הפך בעיצומו של מבצע "צוק איתן" למרכז העצבים של העיר. מאז האזעקה הראשונה בעיר ב-8 לאוגוסט, התקבלו יותר מ-36 אלף שיחות, כמעט פי שניים מבשגרה. במוקד הסבירו כי רוב הפניות נעשו בסמוך מאוד להישמע האזעקה. עובדי המוקד שלא היו במשמרת ביקשו להתנדב והגיעו כדי לסייע במתן מענה לתושבים. חלק מהפניות עסקו במקלטים ציבוריים ומשותפים. רשימת הפניות הועברה מדי יום לפקחי החברה לביטחון שטיפלו בכ-500 פניות בנוגע למקלטים, רובם פרטיים. בחברה לביטחון מספרים כי היו כאלה שניצלו את ההנחיה להותיר את המקלטים הציבוריים פתוחים ובמקלט אחד התגלו מעשי ונדליזם ובמקלט אחר בחרו צעירים לחגוג בו יום הולדת. בתוך כך נציין כי במהלך המבצע עברה יחידת חילוץ 323 של פיקוד העורף מבית לבית בשיכון המזרח וברמת אליהו על מנת להסביר לתושבים באשר למקום הכי מוגן שיש בסביבתם, ולהדריכם בהתאם.

 קרדיט צילום תושבי אשקלון בחי כיף ובבריכה העירונית- אייל אסרף

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

4 באוגוסט 2014