נחנך "ראשון Startup" המתחם לסטארטפיסטים

 העירייה הפכה את המבנה העזוב והמוזנח לפנינה  * מנטורים, אנשי עסקים  ו-25 יזמים שנבחרו עד כה, השתתפו בחנוכת המקום המשתרע על שטח של 400 מ"ר וכולל עמדות עבודה הזמינות 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. מחשבים מתקדמים, אינטרנט מהיר, חדר ישיבות, אמצעי עזר למצגות ופגישות, ואפילו מטבחון, פינות מנוחה, לוקרים ועוד.

 בהשתתפות בכירי עיריית ראשון לציון, אנשי עסקים, מנטורים ו-25 יזמים שנבחרו עד כה להגשים את רעיונותיהם, נחנך "ראשון StartUp", מתחם ראשון ליזמי סטארט אפ שהוקם במבנה שהיה עזוב ומוזנח ברחוב משה שרת 6.

הרעיון הוא לחבר בין המדיניות העירונית לבסס תעשיית הייטק לעיר, ובד בבד לספק ליזמים מרחב עבודה אופטימלי שיאפשר להם לפתח רעיונות בליווי של מנטורים מבכירי תעשיית ההיי-טק בישראל, שיסייעו להם לזנק לשוק העסקי.

במבנה המשתרע על 400 מ"ר של OPEN SPACE ממוזג הוצבו עמדות עבודה הזמינות 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. מחשבים מתקדמים, אינטרנט מהיר, חדר ישיבות, אמצעי עזר למצגות ופגישות, ואפילו מטבחון, פינות מנוחה, לוקרים ועוד. כל אלה אמורים להעניק לסטארטאפיסטים מרחבי עבודה אופטימאליים לצד יזמים נוספים, והכל בעלות סמלית של 150 ₪ בחודש.

אבל זה לא הכל, כדי ללוות את היזמים להצלחה, גייסה העירייה מספר מנטורים מובילים מתחום ההייטק שהסכימו להתגייס בהתנדבות כדי להעניק ליזמים כיוון, ובאמצעות הניסיון והידע שלהם, להוביל את הרעיון שלהם לכדי הגשמה. המתחם יפעל תחת חסות קרנות הון סיכון JVP ו- Amity Ventures. את היוזמות והרעיונות ילווה משרדי רואה חשבון ומשרד עורכי דין שיעניקו גיבוי, הכוונה והדרכה מקצועית.

בין המנטורים ניתן למנות את בני לוין, מייסד נייס, חלי בן נון, יזמת סדרתית, ממייסדי "הראל תקשורת" ו"הראל-נט" ומי שמובילה את הפרויקט בהתנדבות, חיים קופנס, שותף בחממה הטכנולוגית-- JVP וממייסדי חברת  Precis, אלי ניר, ממייסדי AudioCodes, שותף בקרן הון סיכון "אמיתי וונצ'ורס", אופיר פז, סטארטאפיסט שביצע מספר אקזיטים,  אורן גפרי מנכ"ל קרן Millenium, ורעייתו, ריקי גפרי, הסטארטאפיסט הצעיר, ד"ר רון עדני, שנחשב למטאור בעולם האקדמי והוא בן 26. למעט בני לוין, כל המנטורים הם תושבי העיר.

נציין כי בחנוכת המקום השתתפו גם איש העסקים וחבר הכנסת אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן הון הסיכון היבנלאומית JVP וכן ידידיה ורדי, אחיו של גורו ההיי-טק יוסי ורדי ומי שמוכר לתושבי העיר כמי שקידם את הקמת את מרכז רון ורדי למצוינות שנחנך בשבוע שעבר.

חלי בן-נון, המנהלת הטכנולוגית של המיזם, סיפרה: "המתחם יחזק את הקשר של העיר עם תעשיית ההיי-טק הישראלית, כחלק ממגמה של הבאת יזמים, בחלקם צעירים, להתפתח ולפתח את העיר בכלל ואת תחום ההייטק בעיר בפרט. המתחם לא מסווג כשייך לענק טכנולוגי ולכן הוא פתוח לכל רעיון טוב ולצוות יזמים שהרצון להצליח בוער בעצמותיהם. אני מקווה שזו רק ההתחלה ויש לנו הבטחה להגדיל את המקום עד פי שלושה אם נראה שאכן המקום מצליח במטרותיו. אנו קוראים לאנשי הייטק שרוצים לתרום לדור הבא ומאמינים בחשיבותו למדינה ולעיר להצטרף אלינו".

 

צילום: יוסי אלתרמן

 :כתביניב אוחנה,  סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

2 בספטמבר 2013