עיריית ראשון לציון וקופת חולים מכבי עושים סדר בצלחת

תמונת המודעה עושים סדר בצלחת

 

עיריית ראשון לציון וקופת חולים מכבי  עושים סדר בצלחת במסגרת הכנסת תפריט חדש בצהרונים והטמעת תהליך כולל לשינוי התזונה במוסדות החינוך בראשון לציון, תתקיים סדנא לתושבי העיר בנושא תזונה ואורח חיים בריא בראייה משפחתית

בעיריית ראשון לציון מובילים מהלך לשינוי התזונה במוסדות החינוך בעיר. במסגרת זו בנתה החברה העירונית בשיתוף דיאטנית מהאגודה לבריאות הציבור תפריט מזין, בריא וטעים יותר לצהרונים. בכדי להרגיל את הילדים לטעמים החדשים, נעשים מספר צעדים הן מול הילדים והן מול צוותי הצהרונים וההורים. בעיריית ראשון לציון מבינים שלהורים תפקיד מרכזי בתהליך והם שותפים מלאים לדרך שכן אם הילדים יתרגלו למאכלים גם בבית, יהיה להם קל יותר גם בצהרון. להצלחת התהליך נדרש שיתוף פעולה מערכתי בבית ובמשפחה. ביוזמת מחזיקת תיק הבריאות, חברת המועצה יפעת מאירוביץ', נרתמה "מכבי שירותי בריאות" להוביל סדנא זו כחלק מחזון מכבי לקדם אורח חיים בריא בקהילה.

הסדנא בת ארבעה מפגשים מוצעת במחיר מסובסד ומיועדת לכלל הציבור. הסדנא תתקיים במרכזי קהילה נבחרים בעיר ותעסוק בנושאים שונים, כמו: תזונה נבונה ובריאה לכל המשפחה, צרכנות נבונה בעידן השפע, מיסוד הרגלי אכילה ואורח חיים משפחתי בריא, היגיינה בסיסית במטבח, מרכישת המזון ודרך אחסונו הכנתו ועד הצלחת וכן פעילות גופנית כחלק משגרת החיים הבריאים של המשפחה. את המפגשים ינחו מומחי תוכן בעלי ניסיון בדרך מלמדת, מהנה וחווייתית.  "השינוי במזון הינו חלק חשוב, אך הוא רק חלק מתהליך כולל ולכן השותפות עם ההורים הינה מהותית" מסבירה מאירוביץ' "בשלוש השנים הקרובות אנחנו נפעל בתחום ההסברה מול המשפחות עצמן על מנת לתת להורים כלים לעשות את השינוי המיוחל  גם בבית."

התפריט החדש לצהרונים יצא לדרך לאחר שראש העירייה, דב צור, ביקר בצהרונים וטעם באופן אישי את המנות המוגשות בהם. השינויים בתפריט החדש מהותיים. בין היתר הוא כולל יותר סיבים תזונתיים וירקות ופחות בשר מעובד, מלח ושמן בישול. שילוב התפריט בצהרונים יעשה בתהליך הדרגתי שיתפרס על פני שלוש שנים ויאפשר לילדים להתחבר למנות החדשות. בנוסף נבנתה תוכנית השתלמות שנתית למפעילות הצהרונים והסייעות כיצד להנגיש את האוכל לילדים. הן אלו גם שיעדכנו את ההורים באופן פרטני על כל ילד וילד.

להרשמה לסדנא ולפרטים נוספים יש לפנות לכוכי נדב, מקדמת בריאות עירונית

באמצעות המייל:  cochin@rishonlezion.muni.il או בטלפון: 9547751-03

לפרסום אודות הסדנא לחצו כאן

כתב : יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 8 בספטמבר 2014