קריסת כביש עקב פגיעה בתשתיות מים

חברת תשתיות פגעה בקו מים מרכזי בעיר שהוביל לקריסת חלק מהכביש. פעילות מהירה של תאגיד המים מניב מנעה הצפה וקריסה גדולה יותר בכביש * הנזק המוערך בלמעלה ממאה אלף שקלים יוגש לחברה

דרמה התחוללה בשבוע שעבר בעיר ואלמלא זריזות ויעילות עובדי תאגיד המים מניב, היו נגרמות הפסקות מים רבות וכן הצפות בחלקים במזרח העיר.
עבודות קידוח של חברה שהניחה תשתיות פגעה בשוגג בצינור מים גדול יחסית, בעל קוטר 16 צול, שהיה בעומק של 1.2 מטר בפינת הרחובות ירושלים- הגדוד העברי.
מכיוון שמדובר בצינור יחסית גדול ומרכזי, עובדי התאגיד נאלצו לסגור את המים על ידי שישה מגופים גדולים לפני תחילת העבודות. סגירת כל מגוף נמשכת דקות ארוכות ומצריכה פעילות מאומצת של שני עובדים.
עד שנסגרו המגופים זרמו החוצה כ-4000 קוב מים שגרמו להעלאת האספלט ובסופו של דבר לקריסת חלק מהכביש. עובדי התאגיד עמלו במשך שלוש וחצי שעות עד אשר סתמו את החור שנפער באמצעות פטץ' וסגרו את הבור. זרם המים חודש עם סיום התיקון והעבודות לסגירת הבור נמשכה עד אחת בלילה אז נפתח הכביש לתנועה. סלילת הכביש נמשכה השבוע.
בתאגיד המים מניב מסבירים כי אלמלא העבודה המהירה של עובדי התאגיד, כמות גדולה יותר של מים היו ממלאים את הרחוב, מעל ומתחת לכביש והיו גורמים להצפות וקריסת חלק ניכר מהכביש ברחוב. בתאגיד כבר פנו לחברה שביצעה את העבודות וגרמה לנזק שנאמד ביותר ממאה אלף שקלים.
מנכ"לית תאגיד המים והביוב מניב ראשון, סאלי לוי: "אני מברכת על מיומנותם ומקצועיותם של עובדי התאגיד ששוב הוכיחו נחישות ואחריות אשר מנעה נזקים רבים ותיקנה את הפיצוץ בקו המים במהירות וביעילות. אין ספק שהפעולה המהירה של עובדי מניב, הביאה לסיום האירוע וחידוש אספקת המים לתושבים בפרק זמן קצר."


יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון 31.1.2015