פרופסור שמואל (מולי) אליס התמנה לראש החוג לפסיכולוגיה של המסלול האקדמי המכללה למינהל

פרופסור שמואל (מולי) אליס התמנה לראש החוג  לפסיכולוגיה של המסלול האקדמי המכללה למינהל

פרופ' אליס : "המטרה המרכזית שלי ושל עמיתיי בחוג לפסיכולוגיה בשנים הבאות היא למצב את החוג לפסיכולוגיה כאחד החוגים המובילים לפסיכולוגיה בישראל"

נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל, פרופ' אשר טישלר: אני מברך על הצטרפותו של פרופ' אליס לשורותינו. אין לי ספק שתרומתו למכללה תהיה משמעותית ותסייע בעיצובו של דור חדש של פסיכולוגים  

פרופ' אשר טישלר, נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל, הכריז על מינויו של פרופ' שמואל (מולי) אליס כראש החוג לפסיכולוגיה של המסלול האקדמי המכללה למינהל, החל מאוקטובר 2015, תחילת השנה האקדמית הנוכחית.

פרופ' אליס הינו בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה סוציאלית מאונ' תל אביב וסיים את לימודי הדוקטורט שלו בפסיכולוגיה חברתית ב-1985. בין השנים 1990-1992 שימש כמרצה אורח בבית הספר לניהול sloan במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס, ,MIT בבוסטון, ארה"ב.  תחומי המחקר שלו כוללים העברה והורשה של ידע ותכונות, רשתות חברתיות, למידה ארגונית, למידה מהצלחות וכישלונות באמצעות רפלקציה. פרופ' אליס עסק רבות בחקר תהליכים פסיכולוגיים/חברתיים שהובילו להתפתחות ההיי טק בישראל ובפסיכולוגיה של יזמות.

"המטרה המרכזית שלי ושל עמיתיי בחוג לפסיכולוגיה בשנים הבאות היא למצב את החוג לפסיכולוגיה כאחד החוגים המובילים לפסיכולוגיה בישראל", אומר פרופ' אליס ומוסיף,  "אני שואף להביא למודעות הציבור שהחוג לפסיכולוגיה במסלול האקדמי המכללה למינהל הינו חוג תוסס ומעולה המאפשר לבוגריו להתחרות עם בוגרי החוגים האחרים לפסיכולוגיה על הכניסה לתכניות התואר השני.  אחת הדרכים לעשות זאת, ועל כך אנחנו שוקדים בימים אלה, היא פתיחת תכנית לימודים דו-חוגית ללימודי תואר ראשון ותכניות במגוון תחומים לתואר שני שתהיינה אבן שואבת לסטודנטים רבים ואיכותיים."

 

נועה שבתאי ויצר
דוברת המסלול האקדמי המכללה למינהל