ניצב בדימוס, דוד מנצור, מונה לראש מינהלת רמת אליהו

דוד מנצור

 

עיריית ראשון לציון נחושה לקדם את תכנית פינוי הבינוי הגדולה ביותר בתולדות העיר * בחודשים
האחרונים מקדם משרד הבנוי והשיכון בשיתוף העירייה פיילוט ראשון לפינוי בינוי * במקביל נמשכים
מפגשי התושבים עם ראש העירייה במסגרת מאמצי ההסברה לתהליך המהפכני שיעבור על השכונה

מונה ראש מנהלת לרמת אליהו. דוד מנצור, 58, ניצב בדימוס, ומנכ"ל החברה הכלכלית ברמת השרון לשעבר, הוא ראש המנהלת החדש של רמת אליהו ומי שאמור להוביל את תכנית פינוי הבינוי הגדולה
ביותר בתולדות ראשון לציון.

 

בעירייה נחושים לקדם את התוכנית במרץ על אף מורכבותה הן בהיבט הפיסי והן בהיבט החברתי והקהילתי. מתוך כ-4,000 יחידות דיור הקיימות בשכונה, 2,700 יחידות דיור ישנות יזכו לדירה חדשה או דירה מחוזקת לפי תמ"א 38 או חיזוק ושיפוץ, כשלכל אלו יתווסף פיתוח סביבתי מואץ. המהלך צפוי לשנות את פניה של השכונה מן היסוד.

נזכיר כי מזה שנתיים מכשירים בעירייה את הקרקע ומקיימים מפגשי תושבים עם ראש העירייה במטרה להסביר לתושבים את מתווה התוכנית והשלכותיה. המגע הישיר של ראש העירייה עם התושבים, בתרגום סימולטני לאמהרית ולרוסית בכל מפגש ומפגש מאפשר לכל תושב להציף בעיות או שאלות התורמות גם לעירייה להיערך להמשך הדרך.

שאלות כגון: כיצד יעריכו את הדירות בהם התושבים גרים כיום? ומה יקבלו בתמורה? האם תינתן אפשרות למשפחות לעבור יחדיו? ומה יקרה לקהילות שמתפקדות היום סביב מוסדות הציבור בשכונה? שאלות אלו ונוספות יעברו לטיפולה של המנהלת ויקבלו מענה בהתאם.

מינהלת רמת אליהו הוקמה במטרה לשמש  בראש ובראשונה כתובת לדיירי השכונה בכל שאלה ועניין הנוגעים לתהליך הפינוי והבינוי וללוות אותם. מיקומה בתחומי השכונה ונגישותה לציבור כמו גם ניהול כל התהליך יהווה  זרוע קדמית של העירייה בשכונה ותקדם את כל התוכניות הקיימות לגביה.

במשך שנים רבות ניסו לקדם תכניות לשיפור מצבה של השכונה במסגרת שיקום שכונות, ניסיונות שלא  צלחו. ההשקעות הציבוריות של העירייה בשנים האחרונות במרחב הציבורי, בשדרוג גינות ציבוריות, בהקמת מוסדות ציבור חדשים, בשיפוץ מבנים קיימים בשיפוץ הכבישים ועוד, אמנם שיפרו את מראה השכונה, אך לא סייעו לתושבי השכונה לשפר את מצבם האישי או להעלות את מחירי הדיור בשכונה באופן משמעותי.

החתימה על הסכם הגג, בו נרתמה המדינה למהלך חסר תקדימי לפינוי בינוי בשכונה, הובילה את העירייה לקדם את התכנית הכוללת ולהקים את המנהלת. המהלך שמובילה העירייה נעשה בשיתוף גורמי ממשלה בכירים במשרד האוצר ובמינהל מקרקעי ישראל. בעירייה מסבירים כי הניסיונות לפרויקטי פינוי ובינוי נקודתיים לא יקודמו על ידי העירייה שכן הם עשויים לחבל  במאמץ העירייה לאישור התוכנית הכוללת.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "שקדנו על התכנית הזו זמן רב משום שלשכונה כמו רמת אליהו לא הספיקו הפלסטרים שניתנו לה לאורך השנים. הגיע הזמן לשינוי בסיסי מהשורש שיעמיד את השכונה בשורה אחת עם כל שאר השכונות בראשון לציון. מדובר בתכנית המאתגרת ביותר שאני זוכר בכל ימי במועצת העיר, כבר למעלה מ-20 שנה. יש לנו עוד דרך ארוכה עד ליישום התכנית, אבל תושבי רמת אליהו יכולים כבר לראות את האור ולדעת שיש להם אופק אמיתי שיבטיח שינוי מהותי באיכות החיים בשכונה".

ראש מנהלת רמת אליהו, דוד מנצור: "אני מבקש להודות לראש העירייה ולהנהלה על האמון בי. אני מאמין מאד בתוכנית ובפרויקט המתוכנן, מתחייב לפעול במרץ רב להקמת המנהלת, ולעשות את המרב להצלחת הפרויקט. שיתוף הפעולה עם בעלי הבתים בשכונה הינו נדבך מרכזי בהצלחת הפרויקט, והמנהלת תפעל לחיזוק והידוק שיתוף פעולה זה, במטרה ללוות אותם בכל התהליך, לטפל ולענות על כל סוגיה, עד לקבלת המפתח לדירה החדשה שתיבנה. מאחל הצלחה לאנשי המנהלת ולתושבי השכונה בהליך."

 אמיר מרום, דוברות העירייה

4 בינואר 2016