החביא סמים מסוג נייס גאי מתחת לארטיקים

 

בעקבות מידע מודיעיני פשטו שוטרים ופקחי החברה לביטחון על פיצוצייה שמחזיקה חומרים אסורים *
95 שקיות נייס גאי נמצאו במקרר תחת קרטונים של ארטיקים * המודיעין הוביל גם לתפיסת סמים, סכין ותחמושת בביתם של קטינים

המאבק העיקש נגד סמי הפיצוציות מוביל בעלי פיצוציות לדרכים יצירתיות במיוחד לאחסן ולמכור אותם. השבוע, בעקבות מידע מודיעיני מדויק, פשטו שוטרים ופקחי החברה לביטחון על פיצוצייה במרכז העיר. המוכר המבוהל לא היה מוכן, הכוחות נכנסו לרחוב עם רכבים מוסווים "כשהגענו, הוא רץ פנימה כנראה כדי להסתיר את החומרים, אבל הוא לא הספיק" מספר אשר חן, מנהל אגף סיור ושיטור עירוני.

השוטרים והפקחים הציגו למוכר את צו החיפוש והחלו לסרוק את המקום. בחיפוש מקררי הגלידות נמצאו מתחת לקרטוני הארטיקים מספר שקיות גדולות ובהן 95 שקיות נייס גאי. בחברה לבטחון מעריכים כי מחירה של כל שקית נע בין 50 ל-120 שקלים. ושאותו מוכר היה מאחסן את סמי הפיצוציות ומוכר אותם בכמויות או ביחידים ללקוחות קבועים.

המוכר לא הופתע מהשלל שנמצא ואמר לטענתו כי השקיות נמצאות במקרר מזה זמן רב ולדעתו זה חוקי מכיוון שהחומר מיועד לקטורת. טענות אלו כמובן לא הועילו למוכר שבשנות העשרים לחייו, ובחקירה הוא אף חזר בו והודה  שידע כי מדובר בחומרים מסוכנים. ביום חמישי האחרון נערך למוכר שימוש שבסיומו הוחלט על סגירת העסק ל-30 ימים.

במשטרה ובחברה לביטחון פועלים בנחישות למגר את התופעה ולכן המטרה היא לפעול נגד המוכרים אך להגיע גם לבודדים בביתם. וכך היה בשבוע שעבר, בעקבות מודיעין ממוקד, הגיע צוות משולב משטרה ופקחי החברה לבטחון לביתם של קטינים במזרח העיר, בחיפושים נתפסו  חומרים החשודים כסם מסוג חשיש, סכין קפיצית, מחסנית מלאה בכדורים שלm16  ,כלי עישון וסמי פיצוציות. חמישה קטינים הודו בעישון סמים. הם הועברו לטיפול מחלק הנוער.

מוטי נחמני, מנכ"ל החברה לבטחון, מוסיף: "הפעילות המקבילה בפיצוציות, במוכרים ובלקוחות, שלא פעם אנו מגלים שהם בני נוער, מניבה הישגים, תורמת למודיעין ומצמצמת את היקף התופעה. בכל פעם מחדש אנו מגלים דרכים יצירתיות להסוות ולמכור סמים ואלכוהול ואנו נחושים להגיע לכולם".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

14 באוקטובר 2013