שבוע הבטיחות בראשון לציון

תחושת הבלימה הפתאומית * התהפכות הרכב ונהיגה בסביבה אורבנית שמחייבת אותנו להיות ערניים להפתעות בכביש * לא צריך לחכות לרגע האמת * הרשות הלאומית לבטיחות בשיתוף מטה בטיחות בדרכים בעיריית ראשון לציון יפעילו סימולטורים להדמיית מצבי סיכון בנהיגה * מוזמנים להתנסות

יום הבטיחות בדרכים יתמקד השנה בנושא "משפחה בטוחה בדרך", במטרה לקדם נורמות של בטיחות בדרכים במשפחה. השנה יוזמנו תושבי העיר לקבל הדרכה להתנהלות בטוחה בכביש וכן להתנסות בסימולטורים שונים המדמים נהיגה במצבי סיכון.

מטה בטיחות בדרכים בעיריית ראשון לציון והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ימתינו לכם בקניון הזהב ביום שלישי הקרוב (22.11.16), בין השעות 16:00 ל- 20:00.

נציגים של מטה הבטיחות יחכו לכם בעמדות הדרכה ויחלקו חומרי  הסברה על בטיחות בדרכים בתוך המשפחה, בדגש על התנהגות הילדים וההורים כנוסעים ברכב.

ממחקר שערכה הרשות הלאומית בקרב 500 משפחות ישראליות נמצא, כי ככל שההורים מחזיקים בתפיסות, אמונות ודעות המשקפות התנהגות בטיחותית יותר בדרך, כך התפיסות האמונות והדעות של הילדים משקפות התנהגות בטיחותית יותר. כלומר, קיים קשר בין התנהגות בטיחותית של הורים לבין התנהגות בטיחותית של ילדיהם.

לכן, התנהגות ההורים משפיעה בצורה משמעותית  על התנהגותם של בני המשפחה שלנו. ככל שהמודעות שלנו לנושא הבטיחות בדרכים תהיה גבוהה יותר, ככל שנקנה לילדינו ערכים של בטיחות בדרכים ונהווה דוגמה אישית להתנהלות בטוחה בדרכים – כך נבטיח את שלמותה ואת אושרה של משפחתנו.  

מלבד ההדרכה וההסברה, תתקיים פעילות קהילתית חווייתית למשפחות שתאפשר התנסות בסימולאטורים שונים, למשל סימולטור של רכב מתהפך, סילמולטור "משכנע" שמדמה בלימה פתאומית עם חגורת בטיחות וכמובן סימולטור נהיגה שמדמה שמאפשר לנו לבחון את זמן התגובה שלנו לאור ההפתעות שיכולות לצוץ בדרכים.

שבוע הבטיחות בדרכים נועד להעלות את המודעות הציבורית לנושא הבטיחות בדרכים ולהדגיש את החובה של כל אחד ואחת מאתנו לקחת חלק פעיל בשינוי תרבות הנהיגה בישראל.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, קורא לתושבים להגיע ולקחת חלק בפעילות "זו אחריות של כל אחד מאתנו לתרום את חלקו למען הבטחת שלומם של ילדינו. חשוב שנהווה דוגמה אישית ונקנה להם ערכים של בטיחות בדרכים."

 צילום: עיריית ראשון לציון

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

14 בנובמבר 2016