הכירו את השכונות החדשות בעיר

הדמיה של דירות חדשות

דבר אליי בפרחים": האירוס, הרקפות, הנרקיסים והחצבים

 השכונות החדשות בראשון לציון יקראו על שם פרחי בר

העיר ראשון לציון עומדת בפני תנופת פיתוח משמעותית מאוד. בשנים הקרובות צפויות להיבנות בעיר מספר שכונות חדשות אשר יוסיפו לעיר כעשרים אלף תושבים חדשים. כבר היום מתבצעת בנייה מואצת בשכונה חדשה בדרום העיר, בסמוך לתחנת הרכבת ראשונים, אשר זכתה לכינוי "ביקל" או "גן נחום החדשה", בנוסף, בקרוב תוציא רשות מינהל מקרקעי ישראל שכונה חדשה במזרח העיר של 1,400 יחידות דיור, ומתחם צריפין שאמור להתפנות בהדרגה כולל בתוכו 3 מתחמי מגורים בסך של כ-7,500 יחידות דיור. בעירייה נוהגים לכנות את המתחמים על פי שמות בעלי הקרקע או שמות המתכננים, אך כעת, משאכלוס השכונות הולך ומתקרב, חיפשו בעירייה שמות לשכונות החדשות והחליטו לכנות את השכונות על שם פרחי בר.

דוברת העירייה, טליה סומך-פינגולד, אמרה כי "לפני כשנה ביקשנו מהתושבים בפייסבוק העירוני להציע שם לשכונה החדשה הסמוכה לרכבת ראשונים, ולא מעט הציעו את השם 'אירוס' על שם שמורת גבעת האירוסים הממוקמת ממש מדרום לשכונה, שם מצוי פרח 'אירוס הארגמן' הייחודי.

לזה חיברנו את העובדה שלאחת השכונות החדשות במזרח העיר קוראים "כלניות" ושבמערב העיר ניתנו שמות של עצים לשכונות: נאות שקמה, נווה דקלים ונאות אשלים. כך הגענו לרעיון של פרחי בר". מהנדס העיר אלי יהלום וצוותו, אשר עוסקים במרץ בתכנון ופיתוח השכונות החדשות, כבר נתנו שמות לשכונות החדשות. אז נא להכיר:

השכונה החדשה הסמוכה לתחנת רכבת ראשונים – שכונת האירוס

שכונה חדשה במזרח העיר (1,400 יח"ד) – שכונת הרקפות

פלח 4 בצריפין – שכונת הנרקיסים

פלח 5 בצריפין – שכונת הנוריות

שכונה חדשה במזרח העיר (900 יח"ד) המחברת בין הרקפות למתחם צריפין- שכונת החצבים

הדמייה באדיבות עיריית ראשון לציון 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

5 בינואר 2015