פרויקט "שפת רחוב" תופס תאוצה

תמונת הדמייה - של שפת רחוב לרחוב שזר

פרויקט ההתחדשות העירונית שמקדמת העירייה מזה ארבע שנים ממשיך להגיע לעוד ועוד רחובות במרכז העיר ועתה הגיע תורם של הרחובות לבונטין וזמסקי, בשני הרחובות שאורכם יחד הוא 550 מטרים החלו העבודות בהשקעה של למעלה מחמישה מיליון שקלים הכוללות סלילה מחדש של הכביש, שדרוג מערכות התאורה והסדרת מקומות חנייה ברחוב. בנוסף, החלפת אבני השפה והמדרכה וריצוף מחדש, נטיעת עצים נוספים ברחוב הצבת ריהוט רחוב חדש - ספסלים, פחי אשפה, שלטי רחוב ועוד.
בחודשים הקרובים יצטרפו שלושה רחובות נוספים לפרויקט: ביל"ו, שז"ר ולישנסקי שחציו יושלם השנה.  בסך הכל 1,900 מטרים בהם יושקעו כעשרים מיליון שקלים.
תכלית הפרויקט הוא שדרוג הרחוב יהיה יסודי, מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים. עד כה, הגיע פרויקט "שפת רחוב" ל-23 רחובות בארבע השנים האחרונות.
פרויקט "שפת רחוב" עליו אמון אגף כבישים ומדרכות במינהל שפ"ע, הוא פרויקט הדגל של עיריית ראשון לציון לשדרוג, טיפול והסדרת רחובות מרכז העיר. הפרויקט הינו חלק מתוכנית הפיתוח של העיר לפיו צפויים מספר רחובות בעיר הוותיקה לעבור שדרוג וטיפול בחזות הרחוב בהשקעה של למעלה כ -150 מיליון שקלים.
ייחודיות הפרויקט טמונה בכך שבתוך זמן קצר באופן יחסי, הרחובות עוברים מהפך דרמטי בחזותם מבלי לאבד את אופיים. ראש העירייה, דב צור, הוסיף כי שדרוג הרחובות במרכז העיר מעניקים מראה חדש, מודרני ומאיר עיניים.
אדריכלית העיר, ורד סולומון ממן, הדגישה כי העבודות במסגרת פרויקט "שפת רחוב" מבוצעות בעזרת חומרי הגלם האיכותיים ביותר אשר מיועדים לשמור על חזותם לאורך שנים.
לצד פרויקט "שפת רחוב", העירייה מקדמת את פרויקט שיפוץ החזיתות במרכז העיר שלמעשה משלים את מתיחת הפנים הן במרחב בציבורי והן במרחב הפרטי כאשר במסגרת התוכנית, כל דייר זכאי להלוואה בסך 30 אלף שקלים למשך עשר שנים למימון מלא של חלקו בשיפוץ, העירייה מצידה סופגת את כל עלויות הריבית וההצמדה. עבור הדייר מדובר בתשלום חודשי קבוע של עד 250 שקלים לחודש.
בשלוש שנים וחצי האחרונות ניתנו הלוואות בגובה של כ-100 מיליון שקלים כאשר כמאה וחמישים בניינים כבר שופצו, מתוכם עשרות בצבעים לא שגרתיים, מה שמעניק למרכז העיר חזות צבעונית יותר. כעשרים בניינים נוספים נמצאים בתהליך בפרויקט.
בעירייה מוסרים כי במהלך עבודות "שפת רחוב" צפויה להיגרם אי נוחות מסוימת ואף ייתכנו הגבלות תנועה או חנייה מסוימות, הפרסומים על כך יופיעו באתר האינטרנט העירוני ובעיתונות המקומית. יש לנהוג בזהירות ועל פי תימרור וסימני דרך בכביש עד להשלמת העבודות.
בצילום - הדמייה לרחוב שז"ר.

כתב:
יניב אוחנה
תאריך: 30.5.16