שפת רחוב מגיע לעולי הגרדום

תמונה של רחוב עולי הגרדום

פרויקט ההתחדשות העירונית שמובילה עיריית ראשון לציון מגיע לרחוב מרכזי  בשכונת רמז * למעלה מ-6 מיליון ₪ יושקעו בשדרוג יסודי, מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים.
אחרי דרובין, רוטשילד, ויניק ועשרים רחובות נוספים, פרויקט ההתחדשות העירונית שמוביל אגף כבישים ומדרכות במינהל שפ"ע שבעיריית ראשון לציון, מגיע לרחוב עולי הגרדום. הרחוב משתרע לאורך למעלה מ-700 מטרים והעבודות בו יבוצעו בשבעה שלבים, על פי מקטעים, על מנת לאפשר עד כמה שניתן את המשך שגרת יומם של התושבים.
עלות ההשקעה נאמדת בלמעלה משישה מיליון ₪ וכוללת שדרוג יסודי מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים כמו סלילה מחדש של הכביש, שדרוג מערכות התאורה והסדרת מקומות חנייה ברחוב. בנוסף, החלפת אבני השפה והמדרכה וריצוף מחדש, נטיעת עצים נוספים ברחוב הצבת ריהוט רחוב חדש - ספסלים, פחי אשפה, שלטי רחוב ועוד. נציין עוד כי ברחוב יבוצעו שינויים גיאומטריים על מנת להעלות את רמת הבטיחות בו.
פרויקט "שפת רחוב" עליו אמון אגף כבישים ומדרכות במינהל שפ"ע, הוא פרויקט הדגל של עיריית ראשון לציון לשדרוג, טיפול והסדרת רחובות מרכז העיר. הפרויקט הינו חלק מתוכנית הפיתוח של העיר לפיו צפויים מספר רחובות בעיר הוותיקה לעבור שדרוג וטיפול בחזות הרחוב בהשקעה של למעלה כ -150 מיליון שקלים.
ייחודיות הפרויקט טמונה בכך שבתוך זמן קצר באופן יחסי, הרחובות עוברים מהפך דרמטי בחזותם מבלי לאבד את אופיים. ראש העירייה, דב צור, הוסיף כי שדרוג הרחובות במרכז העיר מעניקים מראה חדש, מודרני ומאיר עיניים.
מחזיק תיק שפ"ע, חבר המועצה אבי חיים, הוסיף כי מינהל שפ"ע מוביל בהתמדה את יישום פרויקט "שפת רחוב" ותושבי מרכז העיר מרגישים את השינוי לטובה. אדריכלית העיר, ורד סולומון ממן, הדגישה כי העבודות במסגרת פרויקט "שפת רחוב" מבוצעות בעזרת חומרי הגלם האיכותיים ביותר אשר מיועדים לשמור על חזותם לאורך שנים.
בעירייה מוסרים כי במהלך עבודות "שפת רחוב" צפויה להיגרם אי נוחות מסוימת ואף ייתכנו הגבלות תנועה או חנייה מסוימות, הפרסומים על כך יופיעו באתר האינטרנט העירוני ובעיתונות המקומית. יש לנהוג בזהירות ועל פי תימרור וסימני דרך בכביש עד להשלמת העבודות.
לצד פרויקט "שפת רחוב", העירייה מקדמת את פרויקט התחדשות עירונית נוסף בשם "שיפוץ חזיתות" במרכז העיר שלמעשה משלים את מתיחת הפנים הן במרחב בציבורי והן במרחב הפרטי כאשר במסגרת התוכנית, כל דייר זכאי להלוואה בסך 30 אלף שקלים למשך עשר שנים למימון מלא של חלקו בשיפוץ, העירייה מצידה סופגת את כל עלויות הריבית וההצמדה. עבור הדייר מדובר בתשלום חודשי קבוע של עד 250 שקלים לחודש.

צילום: עידן גרוס
כתב:
יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 31.10.16