ארד באליפות העולם בשחמט

ראשל"צ באליפות העולם בשחמט

מול השחקניות הטובות ביותר בעולם - מדליית ארד למיכל להב - שחקנית ראשל"צ באליפות העולם בשחמט!
הישג אדיר לאלופת ישראל- מיכל להב * שישה ניצחונות, ארבעה משחקים שהסתיימו בתיקו והפסד אחד הקנו לה את המקום השלישי בעולם * מיכל הייתה השחקנית הצעירה ביותר בנבחרת ישראל באולימפיאדת השחמט שהתקיימה השנה באזרבייג'ן.
הדיווחים על הישגי שחקני השחמט מראשון לציון לא פוסקים והפעם הישג אדיר ומשמעותי ביותר לאחת השחקניות הבכירות שיש למועדון השחמט להציע. מיכל להב (18), אלופת ישראל לנערים ונערות עד גיל 18, נסעה לאליפות העולם לבנות 18 בחאנטי - מאנסיסק הסיבירית, והצליחה להתמודד ללא מורא מול השחקניות הטובות בעולם.
במועדון השחמט בראשון לציון מספרים כי השנה אליפות העולם נחשבה לאחת מהחזקות שהיו וזאת בשל השתתפות מלאה של שחקניות בולטות ובכירות בעולם. עבור להב שצברה לא מעט הישגים בתחום השחמט בארץ, כניסה לעשירייה הראשונה בעולם הייתה נחשבת להישג מצוין. אבל להב לא הסתפקה בזה ולמרות שהתמודדה מול מתחרות מנוסות ממנה, היא ניצחה בשישה משחקים, סיימה ארבעה מהם בתיקו והפסידה פעם אחת בלבד. כלומר צברה שמונה נקודות מ-11 משחקים, הישג חסר תקדים לכל הדעות. הניקוד הגבוה הוביל אותה למקום השלישי ולמדליית הארד. להב משחקת שחמט כבר מגיל 10 במועדון השחמט בראשון לציון בראשות בוריס אלתרמן. מאמנה האישי הוא שי פורת.
להב, אלופת ישראל עד גיל 18, זכתה גם בשח מהיר לנשים לאחר שצברה 5 נקודות מ-5 אפשריות. כמו כן הייתה השחקנית הצעירה ביותר בנבחרת ישראל באולימפיאדת השחמט 2016 שהתקיימה בבאקו שבאזרבייג'ן. נבחרת ישראל זכתה במקום התשיעי מתוך 152 מדינות שהשתתפו.
נזכיר כי להב שחברה בנבחרת הנשים של מועדון השחמט בראשון לציון, בה השחקניות מרסל אפרוימסקי , עדי פדרובסקי, שלומית פדרובסקי, מאקה מדיבני וכמובן מיכל להב, זכתה לפני כשלושה חודשים באליפות הארץ שנה שניה ברציפות.
עיריית ראשון לציון מקדמת את תחום השחמט בקרב ילדים ובני נוער. התוכנית העירונית "מסע לעולם השחמט" נחשבת לגדולה בעולם. כ-4000 תלמידים מ-60 גנים לוקחים חלק בתוכנית לפיה הילדים לומדים שחמט כשיעור חובה בבתי הספר והגנים.
הוכח כבר שמשחק השחמט מפתח את החשיבה, מחדד את הזיכרון ומשפר את הריכוז, זאת לצד ההנאה שבמשחק זוגי ומאתגר שמחזק את בטחון הילדים ואף משפר את הישגיהם בתחומים אחרים.

כתב:  יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 6.10.16