כנס שיתוף הציבור בתכנון מחדש של מתחם עין הקורא

עיריית ראשון לציון מפרסמת קול קורא לתושבים: קחו חלק בתכנון רחובות מרכז העיר

רחובות רוטשילד, הרצל, ביאליק ועין הקורא צפויים להיכנס, בשנים הקרובות, לתהליך של התחדשות עירונית * תושבי העיר מוזמנים לקחת חלק בתכנון יחד עם צוות מקצועי בעירייה בסדנת תכנון משתף "שאררט" שתימשך ארבעה ימים בבית העם

דמיינו לכם שבעוד עשרות שנים, בעת שתצאו לטייל עם ילדיכם בקרן הרחובות רוטשילד-הרצל, תוכלו להצביע על מראה הרחובות ולומר לילדיכם שלקחתם חלק בתכנון המקום. נשמע דמיוני? לא אם תגיעו לסדנת תכנון משתף שתקיים עיריית ראשון לציון בשבוע הבא, ותבקש מכם- התושבים- להביע דעתכם על תכנון מרכז העיר.

עיריית ראשון לציון פרסמה קול קורא לתושבי העיר לקחת חלק בסדנת תכנון משתף "שאררט" שתתקיים בשבוע הבא למשך ארבעה ימים. ערב הפתיחה (7.7.14) יערך באולם מופת ברחוב רוטשילד פינת ז'בוטינסקי ושלושת ימי הסדנא הבאים יתקיימו בבית העם ברחוב זד"ל (8-10.7.2014). בסדנא זו תינתן הזדמנות לכלל התושבים, גם אם אין בידם כל רקע תכנוני או עיצובי, להביע את דעתם על תכנון הרחובות במרכז העיר בפני הצוות המקצועי במינהל ההנדסה בעיריית ראשון לציון, בראשות מהנדס העיר- אלי יהלום ואדריכלית העיר- ורד סולומון ממן.

"הסדנא תאפשר לכל אחד להביע את דעתו על התחדשות מרכז העיר לעשורים הבאים" מסביר מהנדס העיר, אלי יהלום "זהו תהליך עבודה פתוח, משתף ומבורך שבמהלכו נבנה אמון בין כל הצדדים המרגישים מחויבות להגיע להסכמה משותפת". במהלך הסדנא צפוי להשתתף גם ראש העירייה, דב צור.

אדריכלית העיר, ורד סולומון ממן, ביקשה להוסיף כי במהלך ארבעת הימים, יתקיימו דיונים, מפגש עם בעלי עסקים ברחובות המדוברים, סיורים בשטח ובתום התהליך, יוצגו תוצרים נבחרים ובחירת שלבי פעולה "אנו נדון בשורת נושאים שיש להתייחס אליהם כשניגשים לעסוק בהתחדשות עירונית ותכנון עירוני" מספרת סולומון ממן "למשל רגישות לנוף ולסביבה, שיפור מערך התנועה והתחבורה, פיתוח תרבותי וחברתי, התייחסות למרחב הציבורי והמסחרי ועוד".

השאררט הינו תהליך המתבצע במרקמים עירוניים, בהם מהנדסים, אדריכלים, מתכננים, אזרחים ואחרים משתפים פעולה בחזון לפיתוח העיר. מפגשים אלו מספקים במה לרעיונות, ומציעים יתרון מיידי של משוב למתכננים ואף חשוב מזה, המפגשים מאפשרים לכלל המשתתפים להיות מחוברים לתוכנית. מניסיון העבר של קיום הסדנא בערים בארץ ובעולם, נוצר תהליך בונה אמון המאפשר תמיכה בתהליך ורצון כן ואמיתי להגיע להחלטות מוסכמות.

כיוון שקולם של כלל המשתתפים נשמע באופן אחיד ושקול הדבר מקטין חיכוכים והתנגדויות שהיו עולים או נוצרים בתהליכים אחרים. כל הצדדים מבינים כי מדובר בכניסה לתהליך מחייב ומועיל.

סדנת תכנון שאררט תתקיים בכל ערב החל מהשעה 19:00 בתאריך 7 ליולי באולם מופת ובתאריכים 8-10 ליולי בבית העם, רחוב זד"ל 3