תפילת שחרית ברוח ט"ו באב

תפילת שחרית ברוח ט"ו באב

שבת חזנות ופיוט תתקיים ברוח יום האהבה בהיכל התרבות. הכניסה חופשית.
גם אם אתם לא דתיים ולא נוהגים לפקוד את בית הכנסת בשבת בבוקר, כדאי להגיע בשבת בבוקר להיכל התרבות בראשון לציון. שבת חזנות המסורתית נפגשת עם חג האהבה- ט"ו באב, לתפילת שחרית מיוחדת במינה.
הדלתות יפתחו בשמונה בבוקר (20.8.16) עם תפילת שחרית ולאחר מכן מוסף בשבת "נחמו" פרשת ואתחנן.
החזן שלמה גליק והזמר יניב בן משיח ילוו את התפילה בניצוחם של ד"ר מרדכי סובול, אופיר סובול ומקהלת "רינת ישראל". מרדכי סובול הוא גם המנהל המוסיקלי.
קריאת התורה תיעשה בשלושה נוסחים על ידי חבר המועצה אוהד אוזן ובהשתתפות מחזיקת תיק תרבות תורנית, חברת המועצה מיכל קלדרון שאמרה: "המטרה של שבת זו היא קירוב לבבות לכל סוגי הקהלים החיים בעיר. אנחנו מתחייבים ועומדים על זה שאין חילול שבת. הקידוש שנערך מוזמן מירושלים בהכשר הבד"צ. החזנים, פייטנים והמקהלה מתארחים אצל אנשים טובים מהעיר. השבת מתקיימת אם ירצה השם בשבת ואתחנן ללא חילול שבת". קלדרון מוסיפה ומציינת כי המחלוקת לחשש חילול שבת נפתרה על ידי מינוי משגיח המקובל על המועצה הדתית והרבנות הראשית בראשון לציון.
ראש העירייה, דב צור, אמר: "מסורת שבת החזנות בעירנו היא סמל לאחדות בין עדות, מגזרים, זרמים ומגדרים. כולנו כאחד מחזקים ומתחזקים, מייחלים ומקווים, מתפללים ומודים. כי כוחה של התפילה המשותפת הוא בצליל האחדות והרעות שהיא נושאת בחובה. יהי רצון שהנחמה האמיתית בוא תבוא עלינו ועל כל ישראל".
אלי פולק, מנכ"ל החברה העירונית האמונה על קיום האירוע הוסיף כי האווירה בשבת חזנות נהדרת, התושבים ממלאים את ההיכל ומצטרפים לשירים ולתפילות.
הקידוש יתקיים בשעה 11:00 ותפילת מוסף ב-11:20. הכניסה חופשית אך מספר המקומות מוגבל.
שבת החזנות המתקיימת זו השנה השישית בראשון לציון על ידי החברה העירונית והפכה כבר לשם דבר בעיר. בשנים עברו האולם היה מלא עד אפס מקום בט"ו באב והופיעו בין היתר דוד ד'אור, מקהלת "קולות מן השמיים", חיים אליעזר הרשטיק, ליאור אלמליח ועוד.

כתב: יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 15.8.16