השבוע הלאומי לבטיחות בדרכים

ילדים חוצים בבטחה
המטה העירוני לבטיחות בדרכים מוביל מגוון פעולות הסברה בקרב קבוצות אוכלוסייה רבות ובמוסדות החינוך

השבוע הלאומי לבטיחות בדרכים עמד השבוע בסימן המאבק בתאונות בהן מעורבים ונפגעים הולכי רגל. יממה לאחר פגוע הדקירה במרכז העיר, וכחלק מהמדיניות העירונית להמשיך בחיי השגרה ובכל הפעילויות המתוכננות, הוביל כמתוכנן המטה העירוני לבטיחות בדרכים כנסי הסברה בכל מוסדות החינוך, הסברה לקשישים ולהולכי רגל ברחבי העיר. גם מורי הנהיגה בעיר נטלו חלק בזירה ההסברתית ובפרסום שהודבק על רכבם צוין – הולכים על בטוח. במאמץ משותף ובדוגמא אישית – נשמור על חיי תושבי ראשון לציון.

בעיריית ראשון לציון מציינים מידי שנה את השבוע הלאומי לבטיחות בדרכים, שמטרתו העלאת המודעות לנושא הבטיחות בדרכים וחיזוק הצורך בלקיחת אחריות אישית במאבק בתאונות הדרכים. במסגרת הפעילות שהתקיימה במוסדות החינוך, הגיע ראש העירייה, דב צור, למעבר החציה בסמוך לבית הספר "יפה נוף" וסייע לתלמידי בית הספר היסודי לחצות בבטחה את הכביש בדרכם ללימודים. התלמידים הנרגשים שתפו את ראש העירייה במחשבותיהם על הנושא ובפעולות ההסברה אליהן נחשפו. "חובה על כולנו לשנן בפני הדור הצעיר את כללי הזהירות והבטיחות בדרכים. אנו מקדישים לנושא החשוב הזה מחשבה רבה ולא נחסוך באמצעים כדי להפוך את הדרכים בעיר לבטוחות יותר. אני קורא לכל הנהגים ולהולכי הרגל לנהוג משנה זהירות ולעזור זה לזה לחזור הביתה בשלום", אמר ראש העירייה.

חבר המועצה ומחזיק תיק הבטיחות בדרכים, רז קינסטליך: "לנושא הבטיחות בדרכים מקום מרכזי ברשימת סדרי העדיפויות אותם מבקשת עיריית ראשון לציון לקדם. אנו משקיעים משאבים רבים לטובת פעילויות הסברה במוסדות החינוך בעיר ובכלל על מנת להעלות את המודעות לנושא לכלל תושבי העיר. אנו עדים למגמת ירידה מתמדת בתאונות הדרכים בעיר וזה תוצר ישיר של השקעה במגוון תחומים, לרבות תחום הבטיחות בדרכים".

 אמיר מרום, מ"מ דוברת העירייה

3 בנובמבר 2015