יש לכם שם לשכונה?

בנייני השכונה החדשה
 

המתחם בדרום מרכז העיר המוכר בשם פרדס ביקל קורם עור וגידים לקראת הקמת 1200 יחידות דיור * מניסיון עבר מוצלח בשיתוף הציבור, החליטה עיריית ראשון לציון גם עתה לפנות לתושבים שיציעו שם לשכונה 

בעיריית ראשון לציון מרוצים ממדיניות השיתוף של התושבים בנושאים ציבוריים, לכן כה טבעי שגם כעת, עם התקדמות עבודות הפיתוח והבנייה במתחם המוכר בשם פרדסי ביקל, תבקש העירייה את עזרת הציבור בבחירת שם מתאים לשכונה. המתחם הכלוא בין רחובות שדרות הרצל- שדרות נים- ורחוב הפלמ"ח משתרע על שטח של כ-150 דונם. בסמוך למתחם נבנה בימים אלה קניון עזריאלי הצמוד לרכבת ראשונים. בין מתחם עזריאלי והרכבת לבין השכונה יחבר גשר עילי להולכי רגל.

בשכונה צפויות להיבנות 1200 יחידות דיור בבנייה רוויה, אלה יחולקו לשלושה מתחמים של 400 יחידות דיור בכל אחת מהן. כמו כן יוקמו בשכונה מועדון קהילתי, גני ילדים, מעונות יום ובית ספר יסודי. בשלב זה מקדמת החברה הכלכלית בראשות המנכ"ל ניצן פלג את הפיתוח והבנייה של 800 יחידות דיור במתחמים המערביים. היקף ההשקעה המתוכנן בהקמת השכונה מוערך ב-80 מיליון שקלים. אז איך מציעים שם? פשוט מאוד, נכנסים לדף הפייסבוק העירוני ומגיבים לפוסט בנושא עם הצעת השם.

מתחם ביקל מוכר לכל בעיקר בגלל שם אחד הבעלים המרכזיים של השטח- גדעון ביקל. בעבר היה במקום פרדסים ושטחים חקלאיים אחרים. השטח נמכר לפני שנים ליזמים פרטיים וכעת כאמור יוקמו בו השכונה והמתחם המסחרי של חברת עזריאלי.

שיתוף התושבים בבחירת שם לשכונה הוכח כהצלחה לפני כשנה, כאשר העירייה פנתה לתושבי שכונת צוריאל שהוקמה ונקראה על שם בעל השטח במקום, וביקשה מהם להציע שם חדש. בתום תהליך שיתוף של תושבי השכונה נבחר ברוב קולות השם "מרום ראשון".

אגב, עיריית ראשון לציון פונה לתושבים לא רק להצעת שמות, אלא גם בבחירת צבעים כפי שנעשה עם מרכז רון ורדי למחוננים ואף לבחירת שם למתחם הספורט והפנאי החדש במערב העיר שזכה לשם "360".

 מצ"ב הדמייה של השכונה החדשה

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

16 בפברואר 2014