הארכת שעות שהיית בני הנוער בגנים הציבוריים הוכיחה עצמה

הארכת שעות שהיית בני הנוער בגנים הציבוריים הוכיחה עצמה

נתוני המוקד העירוני מצביעים על ירידה משמעותית במספר התלונות בגין הפרעת בני נוער בגנים הציבוריים. במקום שהנערים יפריעו בגינות הסמוכות לבניינים מגורים. גיבשה החברה לבטחון עם פרלמנט הנוער רשימה של 27 אתרים שנבחרו בקפידה על מנת לצמצם כמה שניתן את ההפרעה לסביבה.
חופשת הקיץ אוטוטו מגיעה לסיומה וכבר עתה ניתן לומר שכמות התלונות בדבר הפרעות בני נוער בגינות הציבוריות ירדו משמעותית בהשוואה לשנה המקבילה אשתקד. באגף הנוער בעיריית ראשון לציון ובחברה לבטחון מייחסים זאת בעיקר להסכם עם פרלמנט הנוער ולאפשר לבני הנוער לשהות עד השעות המאוחרות בלילה בגינות ציבוריות מוסכמות מראש שהן מרוחקות מאזורי מגורים ובכך לצמצם עד כמה שניתן את ההפרעה לציבור.
כידוע, בגינות הציבוריות ברחבי העיר ישנו איסור על שהייה לאחר השעה 23:00 בערב וזאת על מנת למנוע התכנסות, בדרך כלל של צעירים ובני נוער, שמפריעה לשכנים.
במסגרת יום חילופי שלטון שקידם אגף הנוער והצעירים לפני כחצי חודשים, ביקש ראש העירייה, דב צור, מפרלמנט הנוער להעלות שלושה נושאים בוערים לשיח מול הנהלת העיר. אחד הנושאים עסק בהארכת שעות השהייה בגינות הציבוריות ומגרשי הספורט בהתאם לסקר שערכו ברחבי העיר.
ראש העירייה הנחה למפות את כלל הגינות ומגרשי הספורט בעיר בשיתוף פרלמנט הנוער, ולאתר מקומות שאינם מהווים מטרד. נציגי הפרלמנט נפגשו עם מפקד תחנת משטרת ראשון לציון ומנכ"ל החברה לבטחון- מוטי נחמני והרשימה גובשה. בנוסף הוחלט להציב שילוט ראוי ובהם ההוראות החדשות המאפשרות לבני הנוער לשהות עד מאוחר באזורים שנקבעו בחופשות ובסופי השבוע. ברוב המקומות לא תהיה הגבלה כלל. ואכן היוזמה הוכיחה את עצמה, מנתונים שאסף המוקד העירוני נראה כי בתקופה שבין 20.6.16 ל-8.8.16 חלה ירידה של 26.5% בפניות תושבים בנושא הפרעת נערים בגינות ציבוריות.
המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הצעירים והנוער, חבר המועצה דורון אוזן: "זהו נדבך נוסף של שיתוף פעולה והבנה שיש מקום לאפשר מספר גינות ציבוריות שבני הנוער יוכלו לשבת בהם מבלי לקבל דוחות מהפיקוח ואותם גינות יהיו מפוקחות כדי שהשהייה בהם בחופשת הקיץ בשעות הלילה לא תהווה מטרד רעש לשכנים".
מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הביטחון, רז קינסטליך: "אנו נכונים להטיב עם בני הנוער ומצאנו לנכון לאמץ את יוזמת פרלמנט הנוער להרחיב את שעות ההימצאות בגנים לבני נוער בדגש על גינות ספציפיות שעצם ההימצאות לא תשפיע על תושבים הגרים בסמוך לגינה, אנו רוצים למצוא את האיזון בין איכות חיי התושבים וצרכי בני הנוער וקוראים לבני הנוער ליזום פעילויות נוספות שיאפשרו להם להעביר את חופשת הקיץ באופן המהנה ביותר והבטוח ביותר , אנו כאן למען ובשביל בני הנוער".
יו"ר פרלמנט הנוער, שילה ג'רופי, אמר: "זו בדיוק הייתה המטרה שלנו, להוביל לצמצום במספר התלונות ובמקביל לאפשר לבני הנוער לבלות ולשהות בגינות בלי הגבלה".

כתב: יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 15.8.16